POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.08.2022, 09:18:07] • zachodniopomorskie

Edukacja dla środowiska Branża oze współpracuje z uczelnią wyżsżą

Edukacja dla środowiska Branża oze współpracuje z uczelnią wyżsżą

Na zdjęciu: Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie podpisała porozumienie o współpracy z Gryfickim Klastrem Energii.( fot. Organizator )

Gryficki Klaster Energii i Zachodniopomorska Szkoła Biznesu nawiązały współpracę, której celem ma być podnoszenie kwalfikacji na potrzeby branży odnawialnych źródeł energii. Województwo Zachodniopomorskie jest liderem produkcji zielonej energii, a niebawem będzie też miejscem logistyki dla budowy wiatraków na morzu.

- Zielona energia w naszym regionie będzie tworzyć szereg miejsc pracy i w tym kierunku będziemy współpracować z uczelniami i szkołami. Porozumienie z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie to początek drogi w kierunku OZE - mówi Roman Sowiński z Gryfickiego Klastra Energii.

- Szkolnictwo musi odpowiadać na potrzeby rynku pracy i nasza uczelnia od początku powstania jestem liderem w tym działaniu - deklaruje dr. prof. ZPSB, dziekan Wydziału w Gryficach Grażyna Maniak.

Podpisanie porozumienia miało miejsce w czasie konferencji o odnawialnych źródłach energii w Brojcach. Brojce położone w Powiecie Gryfickim uznawane są przez inwestorów za dobre miejsce inwestycji w branży logistycznej i na potrzeby zielonej energii. Biznes z Pomorza Zachodniego podpisał porozumienie na rzecz współpracy w zakresie oze i offshore na Bałtyku w czasie konferencji, która odbywała się w porcie w Kołobrzegu.

- Klastry energii to sposób połączenia producentów zielonej energii i odbiorców w lokalnych społecznościach.

To szansa na prąd w niższej cenie. Mamy duże doświadczenia we współpracy w tym obszarze z samorządami i przynosi to efekty. Przed samorządami stoi wiele wyzwań związanych z oze, elektromobilnością na co odpowiedzią może być współpraca w ramach klastrów - przekonuje Kamil Skonieczny z Prosument Klaster OZE z województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Branża OZE to miejsca pracy dla logistyków, techników, elektryków, informatyków. - Nawiązanie współpracy pomiędzy uczelnią a klastrem energii to bardzo dobry sygnał dla rynku pracy i samorządów. To oznacza determinację w działaniu na rzecz zielonej energii. Szkoły powinny kształcić specjalistów na miejscu, tak by korzyści z budowy systemu energetycznego pozostawały w miastach Pomorza Zachodniego - mówi Łukasz Szeląg z Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Szczecinie.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wybory samorządowe odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia 2024 r. Taki scenariusz nakreślił w sobotę marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia ■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■