POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.08.2022, 14:57:12] • Szczecin

Dni Kultury Ukraińskiej w Szczecinie

Dni Kultury Ukraińskiej w Szczecinie

fot. Organizator

W ostatni weekend sierpnia na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędą się XXV Dni Kultury Ukraińskiej. To cykliczna impreza, której celem jest integracja mieszkańców i prezentacja dorobku obywateli z Ukrainy zamieszkujących na Pomorzu Zachodnim. Wstęp wolny.

Podczas Dni Kultury Ukraińskiej na uczestników czekać będą koncerty oraz wystawa fotograficzna obrazująca aktualną sytuację na Ukrainie. W dwudniowym programie znajdują się koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Narodowej Gwardii Ukrainy (27 sierpnia, godz. 16) oraz wokalnego duetu Anielskie Głosy z piosenkami zatytułowanymi „W hołdzie walczącej Ukrainie" (28 sierpnia, godz. 16). Wystąpią Tetiana Bilczak – sopran i Ruslan Bilczak – tenor.

Koncertom towarzyszyć będzie otwarcie ekspozycji „KIJÓW – ODESSA – LWÓW 2022, niecodzienna codzienność". Wystawę można oglądać w Holu Wschodnim Zamku od 28 sierpnia do 11 września. Fotografie obrazują życie mieszkańców trzech ważnych ośrodków Ukrainy w czasach trwającego konfliktu zbrojnego. Ekspozycję tworzy 35 zdjęć autorstwa miłośników fotografii działających w ramach Ukraińskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików.

Na zakończenie lata, 1 września o godz. 21:30 na Dziedzińcu Menniczym, odbędzie się również seans kinowego hitu „C'mon c'mon" z polskimi i ukraińskimi napisami. Już dziś serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Organizatorzy Dni Kultury Ukraińskiej: Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przy współpracy z Parafią greckokatolicka pw. Opieki Matki Bożej w Szczecinie. Projekt realizowany i współfinansowany z budżetu Miasta Szczecin oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wydarzenie realizowane jest już od 25 lat. Więcej na stronie: www.zamek.szczecin.pl.

Agnieszka Stańczyk
Dział Informacji i Promocji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, OPADY ŚNIEGU od godz. 01:00 do godz. 10:00 dnia 30-01-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą mieć tendencje do zamarzania na wychłodzonych przez opad nawierzchniach dróg i chodnikach. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Na Wybrzeżu Zachodnim spodziewane są silne porywy wiatru z kierunków zachodnich o prędkości do 70 km/h. Wysoko w górach północno - zachodnie porywy będą przekraczać 100-130 km/h ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■