POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.08.2022, 14:57:12] • Szczecin

Dni Kultury Ukraińskiej w Szczecinie

Dni Kultury Ukraińskiej w Szczecinie

fot. Organizator

W ostatni weekend sierpnia na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędą się XXV Dni Kultury Ukraińskiej. To cykliczna impreza, której celem jest integracja mieszkańców i prezentacja dorobku obywateli z Ukrainy zamieszkujących na Pomorzu Zachodnim. Wstęp wolny.

Podczas Dni Kultury Ukraińskiej na uczestników czekać będą koncerty oraz wystawa fotograficzna obrazująca aktualną sytuację na Ukrainie. W dwudniowym programie znajdują się koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Narodowej Gwardii Ukrainy (27 sierpnia, godz. 16) oraz wokalnego duetu Anielskie Głosy z piosenkami zatytułowanymi „W hołdzie walczącej Ukrainie" (28 sierpnia, godz. 16). Wystąpią Tetiana Bilczak – sopran i Ruslan Bilczak – tenor.

Koncertom towarzyszyć będzie otwarcie ekspozycji „KIJÓW – ODESSA – LWÓW 2022, niecodzienna codzienność". Wystawę można oglądać w Holu Wschodnim Zamku od 28 sierpnia do 11 września. Fotografie obrazują życie mieszkańców trzech ważnych ośrodków Ukrainy w czasach trwającego konfliktu zbrojnego. Ekspozycję tworzy 35 zdjęć autorstwa miłośników fotografii działających w ramach Ukraińskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików.

Na zakończenie lata, 1 września o godz. 21:30 na Dziedzińcu Menniczym, odbędzie się również seans kinowego hitu „C'mon c'mon" z polskimi i ukraińskimi napisami. Już dziś serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Organizatorzy Dni Kultury Ukraińskiej: Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przy współpracy z Parafią greckokatolicka pw. Opieki Matki Bożej w Szczecinie. Projekt realizowany i współfinansowany z budżetu Miasta Szczecin oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wydarzenie realizowane jest już od 25 lat. Więcej na stronie: www.zamek.szczecin.pl.

Agnieszka Stańczyk
Dział Informacji i Promocji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■