POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [16.08.2022, 21:18:43] • Golczewo

Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”

Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”

fot. Organizator

W niedzielne popołudnie Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”. Głównym i najważniejszym elementem tego wydarzenia była siatka, dlatego też poszczególne stanowiska nawiązywały do dziedzin życia codziennego, w których wykorzystuje się właśnie siatkę.

Pierwsze stanowisko – siatka to „instalacja artystyczna”, którą zaaranżowała Katarzyna Tchórz – kulturoznawca oraz malarka. Plenerowy pokaz był osnuty wokół motywu sieci, jako złożonych relacji między ludźmi i zjawiskami na świecie. Za sprawą tej instalacji uczestnicy wykonali bransoletki, które miały nietypowy i niespotykany wzór. Przy pomocy sznurków i wstążek udało się stworzyć sieć, na których przymocowano imiona dzieci, uczestniczących w zajęciach. Dzięki temu uczestnicy mogli się zintegrować i bliżej poznać.

Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”

fot. Organizator

Drugim stanowiskiem zajęła się Kamila Siedlecka dusza artystyczna, prowadząca zajęcia rysunkowo – malarskie w GOKiS. Warsztat ekologiczny pn. „Drugie życie siatki na zakupy” to kolejne nawiązanie do przewodniego motywu inicjatywy. Dzieci oraz młodzież z materiałów plastycznych wykonały eco lampiony. Oryginalność i nietuzinkowość pomysłu, jak powtórnie wykorzystać siatkę na zakupy, pozytywnie zdziwiła wszystkich uczestników warsztatów. Działania przy okazji tego stanowiska poszerzyły wiedzę nt. ekologii i powtórnego przetwarzania odpadów, terminów które we współczesnym świecie są nieodzownym elementem naszego życia codziennego.

Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”

fot. Organizator

Turniej Siatkowej Piłki Plażowej, czyli stanowisko trzecie. Siatka jest nieodłącznym akcesorium do gry w piłkę siatkową. Bez niej nie byłoby nawet takiej dyscypliny sportowej, ale także wielu innych, które są od siatki zależne. Przy okazji tego stanowiska liczyła się zdrowa, sportowa rywalizacja. Dzięki świetnemu sędziemu mogliśmy kibicować i przyglądać się rozgrywkom fair play. Drużyny dzielnie walczyły i mimo pogody wszyscy z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrywkach do samego końca. I miejsce zdobyła drużyna Nikoli, II miejsce – drużyna Macieja, a III miejsce drużyna Dawida. Nazwa wydarzenia - „Poza siecią” - miała przede wszystkim zwrócić uwagę na aktywności kulturalne i fizyczne, których w świecie wirtualnym nie zaznamy.

Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”

fot. Organizator

Sieć obecnie kojarzy nam się jedynie z Internetem. Inicjatywa lokalna niewątpliwie skłoniła uczestników do zalogowania się w świat realny. Tylko w takim świecie społeczeństwo jest w stanie poznać prawdziwą integrację, wzajemną rywalizację sportową, czy zdobyć wiedzę poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach warsztatowych. Założeniami projektu była m.in. integracja społeczeństwa oraz budowanie tradycji spotkań wokół kultury. Dzięki temu przedsięwzięciu zostały rozpropagowane postawy ekologiczne oraz zdrowego stylu życia.

Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”

fot. Organizator

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że tak jak my spędziliście to popołudnie w przyjaznej i miłej atmosferze w trybie Offline.

Dziękujemy!

Grupa Aktywni Offline zrealizowała pierwszą z sześciu inicjatyw lokalnych pn. „Poza siecią”

fot. Organizator


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
W Golczewie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

DOŚĆ • Środa [17.08.2022, 15:17:26] • [IP: 37.123.163.**]

Malec z żoną będą się czołgać do pracy. W liceum tez słabo z rządzeniem. Współczuję Malcowi żona chora ale czy to nie jest już czas aby z honorem odejść? Ta Pani mogłaby już sobie odpuścić, z korzyścią dla własnego zdrowia i dla młodzieży z LO. Malec też po zabiegach itd czy naprawdę musicie umrzeć na swoich stanowiskach?

Gość • Środa [17.08.2022, 13:29:33] • [IP: 185.220.101.**]

Malec rozwaliłeś szkołę w Kamieniu Pomorskim. Od marca nie ma dyrektora ZSP w Kamieniu. Od dwóch tygodni nie ma nikogo z zarządzających nie licząc sekretarki ! Bezhołowie! Szkoła nie ma ani dyrektora ani zastępcy. Tu Ty i Kronenberg i Wilkowski i śmieszna pani wicestarosta, rozwaliliście szkolnictwo zawodowe w gminie Kamień przy pomocy burmistrza który za wysokość swojego wynagrodzenia cisnął Golusdę jako dyrektora i przewodniczącego rady. Standardy prosto ze zjednoczonej prawicy.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■