POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [10.08.2022, 18:33:11] • Kamień Pomorski

Bezpieczne zachowania w okresie wakacji!

Bezpieczne zachowania w okresie wakacji!

fot. Organizator

Wakacje - dla dzieci to czas odpoczynku od szkoły, dla dorosłych idealny moment na urlop. Kiedy nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i pracą możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody. Wszyscy musimy jednak pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo. Pamiętajmy, zawsze – nie tylko podczas wakacji należy się kierować tzw. zdrowym rozsądkiem. Warto również wcielić w życie poniższe zasady, dzięki którym wakacje będą bezpieczniejsze.

Chroń się przed słońcem – Unikaj przebywania na słońcu w godzinach od 10:00 do 14:00. Pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV, chroń również oczy zakładając okulary przeciwsłoneczne. Wkładaj na głowę czapkę. Zakładaj koszulki z rękawem, zakrywające ramiona.

Nawadniaj się - Dorosły człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów płynów w ciągu dnia,
a podczas upałów nawet do 3,5 litra.

Uważaj na kąpielisku - Kąp się tylko w miejscach wyznaczonych, pod nadzorem ratowników. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska. Nigdy nie pływaj po alkoholu lub narkotykach. Nie pływaj na czczo lub bezpośrednio po posiłku. Nie skacz do wody ani nie nurkuj, gdy nie znasz kąpieliska.

Przygotuj się do wędrówek - Zabierz prowiant, wodę, latarkę, telefon. Sprawdź prognozę pogody i przygotuj strój adekwatny do warunków atmosferycznych. Gdy planujesz wycieczki wieczorem lub po zmroku zaopatrz się w elementy odblaskowe. Przed wyjściem poinformuj kogoś, jaką trasą pójdziesz. Jeżeli planujesz wycieczkę rowerową – załóż kask.

Uważaj na owady i kleszcze – Gdy warunki pogodowe są odpowiednie zakładaj ubrania z długimi nogawkami i rękawami. Używaj środki odstraszające owady i kleszcze. Po każdej wycieczce dokładnie się obejrzyj i sprawdź, czy nie masz kleszcza. Gniazda szerszeni i os omijaj z daleka.

Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy - Warto zaopatrzyć się w materiały oraz środki pierwszej pomocy. Jeśli przyjmujesz na stałe leki, nie zapomnij zabrać ich ze sobą.

Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie - Szybka i prawidłowa reakcja może uratować czyjeś życie.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Kamieniu Pomorskim
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■