POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [10.08.2022, 18:33:11] • Kamień Pomorski

Bezpieczne zachowania w okresie wakacji!

Bezpieczne zachowania w okresie wakacji!

fot. Organizator

Wakacje - dla dzieci to czas odpoczynku od szkoły, dla dorosłych idealny moment na urlop. Kiedy nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i pracą możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody. Wszyscy musimy jednak pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo. Pamiętajmy, zawsze – nie tylko podczas wakacji należy się kierować tzw. zdrowym rozsądkiem. Warto również wcielić w życie poniższe zasady, dzięki którym wakacje będą bezpieczniejsze.

Chroń się przed słońcem – Unikaj przebywania na słońcu w godzinach od 10:00 do 14:00. Pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV, chroń również oczy zakładając okulary przeciwsłoneczne. Wkładaj na głowę czapkę. Zakładaj koszulki z rękawem, zakrywające ramiona.

Nawadniaj się - Dorosły człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów płynów w ciągu dnia,
a podczas upałów nawet do 3,5 litra.

Uważaj na kąpielisku - Kąp się tylko w miejscach wyznaczonych, pod nadzorem ratowników. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska. Nigdy nie pływaj po alkoholu lub narkotykach. Nie pływaj na czczo lub bezpośrednio po posiłku. Nie skacz do wody ani nie nurkuj, gdy nie znasz kąpieliska.

Przygotuj się do wędrówek - Zabierz prowiant, wodę, latarkę, telefon. Sprawdź prognozę pogody i przygotuj strój adekwatny do warunków atmosferycznych. Gdy planujesz wycieczki wieczorem lub po zmroku zaopatrz się w elementy odblaskowe. Przed wyjściem poinformuj kogoś, jaką trasą pójdziesz. Jeżeli planujesz wycieczkę rowerową – załóż kask.

Uważaj na owady i kleszcze – Gdy warunki pogodowe są odpowiednie zakładaj ubrania z długimi nogawkami i rękawami. Używaj środki odstraszające owady i kleszcze. Po każdej wycieczce dokładnie się obejrzyj i sprawdź, czy nie masz kleszcza. Gniazda szerszeni i os omijaj z daleka.

Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy - Warto zaopatrzyć się w materiały oraz środki pierwszej pomocy. Jeśli przyjmujesz na stałe leki, nie zapomnij zabrać ich ze sobą.

Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie - Szybka i prawidłowa reakcja może uratować czyjeś życie.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Kamieniu Pomorskim
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■