POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [04.08.2022, 10:02:32] • Międzyzdroje

Międzyzdroje – przyjazne rowerzystom!

Międzyzdroje – przyjazne rowerzystom!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Rowerzyści mogą korzystać już z 3 ogólnodostępnych, samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Nic tak nie psuje wycieczki jak niespodziewana awaria roweru. Brak powietrza w oponie, zerwany łańcuch, czy niedziałające hamulce. Dla miłośników wycieczek rowerowych dużym udogodnieniem będzie możliwość samodzielnego naprawienia roweru, bez szukania stacji naprawczych. Z myślą, o nich zamontowaliśmy 3 nowoczesne, samoobsługowe stacje do naprawy rowerów przy głównych szlakach - ścieżkach rowerowych Velo Baltica (R-10) i Wokół Zalewu Szczecińskiego: przy ul. Polnej/róg ul. Gryfa Pomorskiego, vis a vis Bunkra V-3 w Wicku ul. Nadbrzeżna oraz przy Informacji Turystycznej ul. Promenada Gwiazd 2. Samoobsługowe stacje napraw rowerów oferują zestaw narzędzi i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Możliwe też jest zwieszenie roweru w specjalnym uchwycie na czas naprawy. Stacje mogą służyć nie tylko rowerzystom, mogą z nich korzystać opiekunowie osób niepełnosprawnych dla serwisu wózków oraz rodzice do naprawy wózków dziecięcych. Zapraszamy do korzystania.

Jest nam też niezmiernie miło przekazać Państwu, iż Miejska Informacja Turystyczna w czerwcu br. uzyskała Certyfikat – „Miejsce Przyjazne Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim” i została włączona do nowej aplikacji w systemie iOS z wszystkimi trasami rowerowymi Pomorza Zachodniego – www.rowery.wzp.pl.

Międzyzdroje – przyjazne rowerzystom!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Aplikacja zawiera aktualne przebiegi tras rowerowych Pomorza Zachodniego, w tym Velo Baltica (Euro Velo 10/13, R-10), trasę Pojezierzy Zachodnich, Blue Velo, Stary Kolejowy Szlak i trasę Wokół Zalewu Szczecińskiego. Przy trasach zaznaczone są i opisane warte uwagi obiekty i miejsca przyjazne rowerzystom. Niektóre z obiektów opatrzone są panoramami sferycznymi.

Międzyzdroje – przyjazne rowerzystom!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej do pobrania w App Store oraz Google Play.

Wybierz się w niezapomnianą wycieczkę rowerem przez Pomorze Zachodnie - zapraszamy!

Jadwiga Bober
Referat Promocji, Kultury I Turystyki


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:08:26] • [IP: 46.205.148.**]

wyjątkowo irytujący dla mnie hmmm

Gość • Czwartek [04.08.2022, 21:48:54] • [IP: 37.47.218.**]

Oznaczenia dróg moze nie idalane, ale są.miasta gdzie nagle szlak urywa się. Droga EV 10 w granicach gminy oznaczona jak najbardziej czytelnie i prawidłowo, jedynie brak znaku zjazdu z drogi ze Świnoujścia na nowa ścieżkę po wydmach w Międzyzdrojach. Do UM i burmistrza można umieścić jeszcze dwie stacje napraw, 1 w okolicach żubrów, druga w okolicy wapnicy na zakręcie.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 21:14:38] • [IP: 5.173.152.***]

Ale po jakiego ciula on i jego facjata? Na litość boską ten pajac wszędzie musi błyszczeć ? Wystarczyło dać zdjęcie tej stacji !! Parcie na szkło ma jak mało kto, ile można ?!

Gość • Czwartek [04.08.2022, 20:44:33] • [IP: 83.20.216.***]

Ehhh nie ma słów

Gość • Czwartek [04.08.2022, 18:18:37] • [IP: 83.20.248.***]

Panie mlody czlowieku --NIE ! Panie Burmistrzu jeszcze tak h...wych oznaczeń ścieżek rowerowych jak w Miedzyzdrojach to nie ma w wielu miastach !! Jako przyklad ul.NIepodleglości , ul Leśna no i slynny szlak do Świnoujscia. I jeszcze jedno tak h...wych oznaczęń skrzyżowań to tylko w Miedzyzdrojach -bo nawet ci w mundurkach BHP tylk śmiech na sali ?? ul LIpowa ul Gintera, ul schody Św Piotra i Pawła , Bukowa skrzyżowanie ul Leśna i Kolejowa oraz Norwida to dokąd prowadzi ta ścieszka rowerowa ?? a pro po skrzyżowanie Lesna -Bukowa to jakie ? równorzędne ?? czysta dezinformacja !!

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:16:30] • [IP: 5.173.10.***]

Mam nadzieję, że będą działać bo na trzy odwiedzone stacje napraw w Świnoujściu trzy nie pompują kół

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:24:19] • [IP: 213.163.138.**]

A KIEROWCOM ELEKTRYCZNYCH AUT TEZ??

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 12 sierpnia 2022 roku o godzinie 19.00, drugiego dnia XX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, odbędą się – tak jak w latach minionych - wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu. Zapraszamy piękne i wysportowane dziewczyny do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: fundacjamisselite@gmail.com lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 660 230 620. Czeka na was wiele atrakcyjnych nagród. ■ W Międzywodziu paliło się stoisko z hulajnogami. Z urządzeń nic nie zostało, są duże straty ■ W tym sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim utonęło już 16 osób. Włącz wyobraźnie nad wodą! ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■