POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.07.2022, 13:32:24] • Kamień Pomorski

Św. Otton biskup Bambergu patronem Kamieńskiego Jarmarku

Św. Otton biskup Bambergu patronem Kamieńskiego Jarmarku

fot. kam

W dniach 9 – 19 lipca na Placu Katedralnym w Kamieniu Pomorskim odbywał się tradycyjny, VIII Jarmark Świętego Ottona. Jarmark rozpoczęło przybycie św. Ottona w towarzystwie rycerzy.

Jarmark św. Ottona był bogaty w wydarzenia historyczne w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych. Wśród nich „Historia Jana Wyszaka - przypowieść o pomorskich chąsnikach”. Jan Wyszak szczeciński żeglarz, kupiec i wójt żyjący w XII wieku. Zajmował się on przez dłuższą część swojego życia korsarstwem. Legenda mówi o tym, że złapany do niewoli we śnie ujrzał Ottona z Bambergu, który obiecał mu wolność w zamian za zaprzestanie swojej grabieżczej działalności i działanie na rzecz nawracania pogańskich szczecinian.

Św. Otton biskup Bambergu patronem Kamieńskiego Jarmarku

fot. kam

Zwiedzający teren jarmarku przez cały czas jego trwania oglądali pokazy walk rycerskich, warsztaty rzemieślnicze, oraz stoiska handlarzy i kupców oferujących tradycyjne produkty spożywcze i wyroby rękodzieł.

Św. Otton biskup Bambergu patronem Kamieńskiego Jarmarku

fot. Organizator

Jak powiedział Marcin Kwiatkowski, jeden z organizatorów jarmarku, w imprezie wzięło kilkanaście grup historyczno-rekonstrukcyjnych, między innymi z Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Wałbrzych, Wolina.

Św. Otton biskup Bambergu patronem Kamieńskiego Jarmarku

fot. Organizator

Organizatorami Jarmarku św. Ottona byli: Parafia pod wezwaniem św. Ottona; Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta; Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Finansowo wsparli: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. i P.H.U BUDMAR Marek Niedośpiał.

Św. Otton biskup Bambergu patronem Kamieńskiego Jarmarku

fot. kam

Św. Otton biskup Bambergu patronem Kamieńskiego Jarmarku

fot. kam

mak

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■