POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [02.07.2022, 19:05:59] • Międzyzdroje

25. FESTIWAL GWIAZD

25. FESTIWAL GWIAZD

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Rozpoczął się 25. jubileuszowy Festiwal Gwiazd, który odbywa się pod symbolicznym patronatem słynnego, nieżyjącego już reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Za nami piątek, pierwszy festiwalowy dzień, w którym mogliśmy uczestniczyć min. w wernisażu wystawy Andrzeja Pągowskiego pt. „Kieślowski na nowo”, spektaklu teatru Capitol pt. „Małżeństwo to morderstwo” w reżyserii Olafa Lubaszenki oraz koncercie Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia poświęconemu znanej wokalistce zespołu Maanam Korze Jackowskiej. Dzisiaj od rana dzieci mogły posłuchać bajek, które czytała Agnieszka Maciąg, jak również spotkać się ze znanymi aktorami. O swojej książce pt. „Ścigając pamięć” opowiadała podczas spotkania autorskiego Grażyna Szapałowska, a podczas sesji autografowej swoje podpisy składali min.

Michał Milowicz i Agnieszka Maciąg. O godz. 16:00 i 19:00 w sali teatralnej MDK spektakl „Kochane pieniążki”, w której bohater ma trudny wybór… Co mianowicie powinien zrobić, wchodząc przez pomyłkę w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukać właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymać ją dla siebie? Dowiecie się Państwo uczestnicząc w tej komedii, wyreżyserowanej przez Jerzego Bończaka.

25. FESTIWAL GWIAZD

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Historia Festiwalu nierozerwalnie kojarzy się z uroczystą galą odciśnięcia dłoni w Alei Gwiazd, która trwa od 1996 roku. W sobotę o godz. 21:00 w Alei Gwiazd swoje dłonie odcisną: Joanna Trzepiecińska, Przemysław Sadowski, Katarzyna Maciąg, Michał Milowicz, Henryk Talar i Lesław Żurek. Jak przyznaje burmistrz Mateusz Bobek „po dwóch latach nieobecności , spowodowanej pandemią, wróciliśmy ze sztandarową imprezą, bez której Międzyzdroje nie byłyby tym miastem, marką, jaką się stały. Cieszy nas fakt, że w Alei pojawią się nowe dłonie. Jest ich już ponad 200.

25. FESTIWAL GWIAZD

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Niedziela będzie trzecim dniem pierwszej części Festiwalu Gwiazd. Rozpocznie się on o godz. 11:00 imprezą towarzyszącą, czyli rajdem rowerowym z Wolina do Międzyzdrojów (ok. 23 km), wzdłuż Zalewu Szczecińskiego. O godz. 16:00 w kinie Eva spotkanie z filmami Kieślowskiego „Krótki film o miłości”, o którym opowie Tomasz Raczek. Na finał, o godz. 20:00 przy Alei Gwiazd, koncert zagra Kamil Bednarek.

25. FESTIWAL GWIAZD

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Codziennie podczas festiwalu prowadzone są spotkania i wywiady z gwiazdami, streamingowane na żywo na kanałach Facebook i YouTube ( facebook @miedzyzdroje, @FestiwalGwiazd, YouTube – FestiwalGwiazd2022). Na kolejną odsłonę 25. Festiwalu Gwiazd zapraszamy już od 22 lipca br.

25. FESTIWAL GWIAZD

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Niedziela [03.07.2022, 19:54:56] • [IP: 37.47.170.***]

Aktorka nazywa się Szapołowska a nie Szapałowska!!

Gość • Niedziela [03.07.2022, 14:53:35] • [IP: 5.173.156.**]

Nie jest zle. Gwiazdy mile widziane.

GośćMonika • Niedziela [03.07.2022, 03:33:21] • [IP: 46.215.176.**]

bez komenty -zalosa oprawa reanima trupa

Gość • Niedziela [03.07.2022, 01:23:49] • [IP: 188.33.248.**]

Kto wspiera Międzyzdroje. Ręka do góry. A co ten palcem pokazuje, niewiadomo. Jakby innych zdjęć nie było.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 12 sierpnia 2022 roku o godzinie 19.00, drugiego dnia XX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, odbędą się – tak jak w latach minionych - wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu. Zapraszamy piękne i wysportowane dziewczyny do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: fundacjamisselite@gmail.com lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 660 230 620. Czeka na was wiele atrakcyjnych nagród. ■ W Międzywodziu paliło się stoisko z hulajnogami. Z urządzeń nic nie zostało, są duże straty ■ W tym sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim utonęło już 16 osób. Włącz wyobraźnie nad wodą! ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■