POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [28.06.2022, 15:57:41] • Wolin

Wolin Wyspa Dźwięków powraca!

Wolin Wyspa Dźwięków powraca!

fot. Organizator

„Jazz z uśmiechem” - to pierwszy, tegoroczny koncert jazzowy w ramach III edycji letniego muzycznego cyklu „Wolin Wyspa Dźwięków”, którego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie.

Już w tą sobotę (02.07.2022 r.) o godz. 19:00 na Wolińskiej Marinie zagra jeden z najciekawszych zespołów dixielandowych w Polsce – Dixie Company. Zespół, tworzą muzycy skupieni wokół środowiska jazzowego Wielkopolski, Pomorza i Kujaw. Od wielu lat zasilają polskie zespoły jazzowe, koncertują w Polsce i Europie.

Utwory jakie zaprezentuje zespół, to jazz bardzo pogodny, wesoły, a przy tym bardzo dynamiczny w swoim repertuarze nawiązujący do historii jazzu, gdyż dixie land to jeden z najstarszych gatunków muzyki jazzowej. Styl muzyczny prezentowany przez zespół podłożył podwaliny pod rozwój muzyki jazzowej i muzyki pop.

W skład zespołu wchodzą: Jakub Marszałek-trąbka, Marcin Grabowski-bas, Mirosław Żyta –perkusja, Wojciech Warszawski –banjo, Krzysztof Zaręba-puzon, Rafał Kubale –klarnet, Bogdan Ciesielski-piano.
Wstęp na koncert jest wolny.

Agnieszka Szwajkowska
Gminne Centrum Kultury, Sportu,
Turystyki i Rekreacji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 12 sierpnia 2022 roku o godzinie 19.00, drugiego dnia XX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, odbędą się – tak jak w latach minionych - wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu. Zapraszamy piękne i wysportowane dziewczyny do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: fundacjamisselite@gmail.com lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 660 230 620. Czeka na was wiele atrakcyjnych nagród. ■ W Międzywodziu paliło się stoisko z hulajnogami. Z urządzeń nic nie zostało, są duże straty ■ W tym sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim utonęło już 16 osób. Włącz wyobraźnie nad wodą! ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■