ikamien.pl • Wtorek [28.06.2022, 15:57:41] • Wolin

Wolin Wyspa DĽwięków powraca!

Wolin Wyspa DĽwięków powraca!

fot. Organizator

„Jazz z u¶miechem” - to pierwszy, tegoroczny koncert jazzowy w ramach III edycji letniego muzycznego cyklu „Wolin Wyspa DĽwięków”, którego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie.

Już w t± sobotę (02.07.2022 r.) o godz. 19:00 na Wolińskiej Marinie zagra jeden z najciekawszych zespołów dixielandowych w Polsce – Dixie Company. Zespół, tworz± muzycy skupieni wokół ¶rodowiska jazzowego Wielkopolski, Pomorza i Kujaw. Od wielu lat zasilaj± polskie zespoły jazzowe, koncertuj± w Polsce i Europie.

Utwory jakie zaprezentuje zespół, to jazz bardzo pogodny, wesoły, a przy tym bardzo dynamiczny w swoim repertuarze nawi±zuj±cy do historii jazzu, gdyż dixie land to jeden z najstarszych gatunków muzyki jazzowej. Styl muzyczny prezentowany przez zespół podłożył podwaliny pod rozwój muzyki jazzowej i muzyki pop.

W skład zespołu wchodz±: Jakub Marszałek-tr±bka, Marcin Grabowski-bas, Mirosław Żyta –perkusja, Wojciech Warszawski –banjo, Krzysztof Zaręba-puzon, Rafał Kubale –klarnet, Bogdan Ciesielski-piano.
Wstęp na koncert jest wolny.

Agnieszka Szwajkowska
Gminne Centrum Kultury, Sportu,
Turystyki i Rekreacji

¬ródło: https://ikamien.pl/artykuly/37907/