POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.06.2022, 14:08:10] • Międzyzdroje

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

23 czerwca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Joanna Jax to pseudonim literacki pochodzącej z Olsztyna Joanny Jakubczak. Pisarka zadebiutowała w 2014 roku książką pt. „Dziedzictwo von Becków”. Ponadto napisała XVI tomową sagę „Zemsta i przebaczenie”, cykle powieściowe „Duchy minionych lat”, „Zanim nadejdzie jutro”, „Prawda zapisana w popiołach” czy „Córka fałszerza”.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Chęć zostania pisarką zrodziła się w jej głowie już w wieku 14 lat, kiedy przeczytała „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell, lecz pozostało to na długo tylko marzeniem. Kilka lat temu za namową przyjaciółki postanowiła wydać pierwszą książkę. Przez wiele lat pracowała w korporacji, gdzie godziła pracę z pisaniem.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Jednak przyszedł czas, kiedy postanowiła zdecydować co jest dla niej najważniejsze. Nie musiała się długo zastanawiać, bo od zawsze wiedziała, co jest jej największą pasją. Postanowiła bezgranicznie oddać się pisaniu. Joanna Jax opowiedziała przybyłym gościom jak przygotowuje się do pisania swoich książek. Z tego względu, że autorka specjalizuje się w sagach rodzinnych i powieściach historycznych, niekiedy musi bardzo wnikliwie zebrać niezbędne materiały.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Mimo, iż nie jest z zawodu historykiem, jej wiedza jest olbrzymia. W swoich książkach nie podaje suchych faktów historycznych, wnikliwie szuka ciekawych motywów, by zainteresować czytelników. Przybyli goście jednogłośnie uznali, że z książek Joanny Jax można uczyć się historii. Jej lekkość mówienia i przekazywania informacji powoduje, iż można słuchać pisarki godzinami.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Słuchacze dowiedzieli się, że 13 lipca tego roku wyjdzie druga część sagi wołyńskiej pt. „Wojna”, na którą tak wielu czytelników czeka, a w przyszłym roku ukaże się całkiem nowa saga. Po spotkaniu można było zakupić książki naszego gościa. Nie zabrakło autografów oraz wspólnego zdjęcia z pisarką.

Biblioteka Międzyzdroje


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [26.06.2022, 14:25:47] • [IP: 94.254.237.**]

Niech się wiedzie i niech czytają ludzie

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■