POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.06.2022, 10:38:27] • Golczewo

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Burmistrz Golczewa Pan Maciej Zieliński, Przedstawiciel Rady Powiatu Pan Jarosław Pawluś, Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Wójcik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej Pani Beata Pastryk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie Pani Dorota Opiła-Skubisz, Ksiądz Proboszcz Jacek Fabiszak, Pan Mariusz Michalik Dyrektor Zespołu Szkół w Golczewie w latach 2018-2022 oraz Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Marta Słaba.

Uroczystość rozpoczęła się od hymnu państwowego oraz wprowadzenia sztandaru. Następnie pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, Monika Kiełbasa przywitała przybyłych gości.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl

Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przytoczył słowa Papieża Jana Pawła II

- „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Te słowa jakże bardzo ważne można dziś przenieść do naszego życia, żebyśmy nie chcieli szkoły, która nas nic nie kosztuje, żebyśmy nie chcieli ocen, które nas nic nie kosztują, żebyśmy nie chcieli konkursów, które nas nic nie kosztują. Jeżeli coś nic nie kosztuje to znaczy, że jest bezwartościowe. Te wszystkie oceny, na które zapracowaliście swoją ciężką pracą są waszym osiągnięciem. Czy to są piątki czy czwórki, być może czasem gorsze oceny, ale jeżeli one zostały osiągnięte uczciwą, ciężką pracą, to jest to was wielki sukces. Życzę wszystkim, żeby te oceny były w przyszłym roku jeszcze lepsze. Dziękuję Burmistrzowi Golczewa, że podjął te inicjatywę, że ta szkoła staje się lepsza. Dzisiaj to naprawdę piękny obiekt, niech służy Wam, do rozwijania waszych talentów. Gratuluje wszystkim, którzy osiągnęli znakomite wyniki. – powiedział Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl

- Zakończenie roku szkolnego to zawsze doniosły i szczególny moment. Panie Wojewodo, Pani Kurator bardzo serdecznie dziękuję za waszą obecność, jest do dla nas szczególne wyróżnienie. Wojewoda wspomniał o słowach Karola Wojtyły, późniejszego Papieża. Ja może wspomnę o innych jego słowach „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Uczymy się dla siebie, uczymy się dla życia, nie dla szkoły. Szkoła ma wyjątkową rolę, którą musi spełnić w kształtowaniu każdego człowieka, kształtowaniu jego umiejętności, postawy społecznej, obywatelskiej i patriotycznej. Pamiętajcie, że to jest wszystko dla was. Inwestujcie w siebie, w swoje marzenia. Korzystajcie z przyjaźni, korzystajcie z czasu wakacji, ale pamiętajcie, że to wszystko czego się nauczycie, będziecie mogli wykorzystać w przyszłości. Życzę Wam bezpiecznych, spokojnych wakacji. Gratuluje osiągnięcia dobrych wyników w nauce. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przebiegu roku szkolnego. – powiedział Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl


Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali nagrody.

Tradycyjnie wręczone zostały coroczne nagrody:

„Ucznia Roku” - Paulina Bartniczuk. - Uczennica klasy VIIIc

„Super Klasa” – Klasa IV B

„Przyjaciel Szkoły” – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.

Na zakończenie uroczystości zebrani mieli przyjemność zobaczyć poloneza w wykonaniu pięciolatków oraz uczniów klas III oraz klas VIII.

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [26.06.2022, 22:26:18] • [IP: 79.186.201.**]

Lepiej wyglądają adidasy do spódnicy niż pisanie z błędami. Radzę podszkolić się w pisowni. One zapewne takich błędów nie popełniają. Buty można zmienić, rozumu niestety nie.

Gość • Niedziela [26.06.2022, 10:15:29] • [IP: 91.200.76.***]

Adidasy i spódnica, Wieś tańczy, wieś śpiewa... Raz w roku nie którzy nie potrafią się ubrać. Wstyd.

Gość • Niedziela [26.06.2022, 07:07:01] • [IP: 83.23.82.**]

Wstyd. Młody się sprzedał. Pora na zmiany.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 12 sierpnia 2022 roku o godzinie 19.00, drugiego dnia XX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, odbędą się – tak jak w latach minionych - wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu. Zapraszamy piękne i wysportowane dziewczyny do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: fundacjamisselite@gmail.com lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 660 230 620. Czeka na was wiele atrakcyjnych nagród. ■ W Międzywodziu paliło się stoisko z hulajnogami. Z urządzeń nic nie zostało, są duże straty ■ W tym sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim utonęło już 16 osób. Włącz wyobraźnie nad wodą! ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■