POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.06.2022, 10:38:27] • Golczewo

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Burmistrz Golczewa Pan Maciej Zieliński, Przedstawiciel Rady Powiatu Pan Jarosław Pawluś, Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Wójcik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej Pani Beata Pastryk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie Pani Dorota Opiła-Skubisz, Ksiądz Proboszcz Jacek Fabiszak, Pan Mariusz Michalik Dyrektor Zespołu Szkół w Golczewie w latach 2018-2022 oraz Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Marta Słaba.

Uroczystość rozpoczęła się od hymnu państwowego oraz wprowadzenia sztandaru. Następnie pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, Monika Kiełbasa przywitała przybyłych gości.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl

Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przytoczył słowa Papieża Jana Pawła II

- „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Te słowa jakże bardzo ważne można dziś przenieść do naszego życia, żebyśmy nie chcieli szkoły, która nas nic nie kosztuje, żebyśmy nie chcieli ocen, które nas nic nie kosztują, żebyśmy nie chcieli konkursów, które nas nic nie kosztują. Jeżeli coś nic nie kosztuje to znaczy, że jest bezwartościowe. Te wszystkie oceny, na które zapracowaliście swoją ciężką pracą są waszym osiągnięciem. Czy to są piątki czy czwórki, być może czasem gorsze oceny, ale jeżeli one zostały osiągnięte uczciwą, ciężką pracą, to jest to was wielki sukces. Życzę wszystkim, żeby te oceny były w przyszłym roku jeszcze lepsze. Dziękuję Burmistrzowi Golczewa, że podjął te inicjatywę, że ta szkoła staje się lepsza. Dzisiaj to naprawdę piękny obiekt, niech służy Wam, do rozwijania waszych talentów. Gratuluje wszystkim, którzy osiągnęli znakomite wyniki. – powiedział Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl

- Zakończenie roku szkolnego to zawsze doniosły i szczególny moment. Panie Wojewodo, Pani Kurator bardzo serdecznie dziękuję za waszą obecność, jest do dla nas szczególne wyróżnienie. Wojewoda wspomniał o słowach Karola Wojtyły, późniejszego Papieża. Ja może wspomnę o innych jego słowach „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Uczymy się dla siebie, uczymy się dla życia, nie dla szkoły. Szkoła ma wyjątkową rolę, którą musi spełnić w kształtowaniu każdego człowieka, kształtowaniu jego umiejętności, postawy społecznej, obywatelskiej i patriotycznej. Pamiętajcie, że to jest wszystko dla was. Inwestujcie w siebie, w swoje marzenia. Korzystajcie z przyjaźni, korzystajcie z czasu wakacji, ale pamiętajcie, że to wszystko czego się nauczycie, będziecie mogli wykorzystać w przyszłości. Życzę Wam bezpiecznych, spokojnych wakacji. Gratuluje osiągnięcia dobrych wyników w nauce. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przebiegu roku szkolnego. – powiedział Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

fot. golczewo.pl


Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali nagrody.

Tradycyjnie wręczone zostały coroczne nagrody:

„Ucznia Roku” - Paulina Bartniczuk. - Uczennica klasy VIIIc

„Super Klasa” – Klasa IV B

„Przyjaciel Szkoły” – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.

Na zakończenie uroczystości zebrani mieli przyjemność zobaczyć poloneza w wykonaniu pięciolatków oraz uczniów klas III oraz klas VIII.

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [26.06.2022, 22:26:18] • [IP: 79.186.201.**]

Lepiej wyglądają adidasy do spódnicy niż pisanie z błędami. Radzę podszkolić się w pisowni. One zapewne takich błędów nie popełniają. Buty można zmienić, rozumu niestety nie.

Gość • Niedziela [26.06.2022, 10:15:29] • [IP: 91.200.76.***]

Adidasy i spódnica, Wieś tańczy, wieś śpiewa... Raz w roku nie którzy nie potrafią się ubrać. Wstyd.

Gość • Niedziela [26.06.2022, 07:07:01] • [IP: 83.23.82.**]

Wstyd. Młody się sprzedał. Pora na zmiany.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■