POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.06.2022, 14:08:10] • Międzyzdroje

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

23 czerwca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Joanna Jax to pseudonim literacki pochodzącej z Olsztyna Joanny Jakubczak. Pisarka zadebiutowała w 2014 roku książką pt. „Dziedzictwo von Becków”. Ponadto napisała XVI tomową sagę „Zemsta i przebaczenie”, cykle powieściowe „Duchy minionych lat”, „Zanim nadejdzie jutro”, „Prawda zapisana w popiołach” czy „Córka fałszerza”.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Chęć zostania pisarką zrodziła się w jej głowie już w wieku 14 lat, kiedy przeczytała „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell, lecz pozostało to na długo tylko marzeniem. Kilka lat temu za namową przyjaciółki postanowiła wydać pierwszą książkę. Przez wiele lat pracowała w korporacji, gdzie godziła pracę z pisaniem.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Jednak przyszedł czas, kiedy postanowiła zdecydować co jest dla niej najważniejsze. Nie musiała się długo zastanawiać, bo od zawsze wiedziała, co jest jej największą pasją. Postanowiła bezgranicznie oddać się pisaniu. Joanna Jax opowiedziała przybyłym gościom jak przygotowuje się do pisania swoich książek. Z tego względu, że autorka specjalizuje się w sagach rodzinnych i powieściach historycznych, niekiedy musi bardzo wnikliwie zebrać niezbędne materiały.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Mimo, iż nie jest z zawodu historykiem, jej wiedza jest olbrzymia. W swoich książkach nie podaje suchych faktów historycznych, wnikliwie szuka ciekawych motywów, by zainteresować czytelników. Przybyli goście jednogłośnie uznali, że z książek Joanny Jax można uczyć się historii. Jej lekkość mówienia i przekazywania informacji powoduje, iż można słuchać pisarki godzinami.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

fot. Organizator

Słuchacze dowiedzieli się, że 13 lipca tego roku wyjdzie druga część sagi wołyńskiej pt. „Wojna”, na którą tak wielu czytelników czeka, a w przyszłym roku ukaże się całkiem nowa saga. Po spotkaniu można było zakupić książki naszego gościa. Nie zabrakło autografów oraz wspólnego zdjęcia z pisarką.

Biblioteka Międzyzdroje


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [26.06.2022, 14:25:47] • [IP: 94.254.237.**]

Niech się wiedzie i niech czytają ludzie

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 12 sierpnia 2022 roku o godzinie 19.00, drugiego dnia XX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, odbędą się – tak jak w latach minionych - wybory Miss Festiwalu Gwiazd Sportu. Zapraszamy piękne i wysportowane dziewczyny do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: fundacjamisselite@gmail.com lub kontaktu telefonicznego pod numerem +48 660 230 620. Czeka na was wiele atrakcyjnych nagród. ■ W Międzywodziu paliło się stoisko z hulajnogami. Z urządzeń nic nie zostało, są duże straty ■ W tym sezonie letnim w województwie zachodniopomorskim utonęło już 16 osób. Włącz wyobraźnie nad wodą! ■ Oświadczenie Klubu Radnych Ziemi Kamieńskiej: Jakie były motywy nadania placowi koło katedry w Kamieniu Pomorskim takiej nazwy? Do redakcji portalu ikamien.pl dotarło oświadczenie klubu radnych Ziemi Kamieńskiej. Dotyczy ono kwestii nadania placowi w Kamieniu Pomorskim nazwy "Skwer Miłośników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej". - W dniu 24 czerwca 2022 roku radni Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, zrzeszeni w Klubie Radnych Ziemia Kamieńska oraz radna Rady Miejskiej Monika Kosińska podjęli uchwałę o nadaniu nazwy placowi, na którym posadowiona jest metaloplastyka przedstawiająca kamieńskie organy, położone na przeciwko Katedry w Kamieniu Pomorskim - czytamy w oświadczeniu. ■