POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [03.05.2022, 19:37:12] • Golczewo

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

W Golczewie święto uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny oraz Strażaków.

Wiceburmistrz Andrzej Swatowski w imieniu własnym, Burmistrza Golczewa oraz Rady Miejskiej złożył życzenia i podziękowania dla braci strażackiej za niesienie wsparcia, pomocy ludziom, ratowania ich życia, zdrowia i mienia. Ile wyjazdów, tyle powrotów w pełnym składzie w myśl hasła Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

- Narodowe Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, ważnym elementem pamięci zbiorowej oraz odpowiedzialności za Państwo i dobro wspólne. Niech Majowa Jutrzenka zagości w naszych sercach, niech przyniesie wszystkim pokój, radość i optymizm. – powiedział podczas uroczystości Wiceburmistrz Golczewa, Andrzej Swatowski.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

Nawiązując do święta strażaków głos zabrał Prezes OSP Golczewo, Andrzej Radecki - Spotykamy się dzisiaj w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale także w przeddzień święta wszystkich strażaków tych zawodowych i tych ochotników.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

Działalność straży to nie tylko gaszenie pożarów czy inne miejscowe zagrożenia ,ale także współpraca z mieszkańcami i organizacjami działającymi na naszym terenie. Przez cały czas w dzień i w nocy kiedy usłyszymy dźwięk syreny jesteśmy w gotowości nieść pomoc tym którzy tego potrzebują. W dniu naszego święta życzę wszystkim strażakom i ich rodzinom wszelkiej pomyślności , wytrwałości oraz tylu powrotów co wyjazdów.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

Następnie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacje z Golczewa: Ochotniczej Straży Pożarnej, Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP, Zespołu Szkół Publicznych, Gminnej Rady Seniorów, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego, Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Caritas oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłębach złożyły kwiaty.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 23 maja w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarta została wystawa „Miasto i jego mieszkańcy. Kamień Pomorski w latach 60. XX w.”. Termin otwarcia nowej ekspozycji nie był przypadkowy. W poniedziałek przypadała bowiem 77. rocznica przybycia do Kamienia grupy organizującej polską administrację, kierowanej przez Władysława Jasińskiego żołnierza Armii Krajowej i powstańca warszawskiego. Dzień ten jest symbolicznym początkiem współczesnej polskiej historii naszego miasta ■ Śmiertelny wypadek na DK3 w Płocinie. Zderzenie czołowo dwóch osobówek ■ Triduum paschalne – Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek – najważniejsze wydarzenie w liturgicznym roku dla Katolików. To czas celebracji misterium paschalnego – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa ■ Kto tym razem zostanie „Sołtysem Roku”? Zgłoszenia do 15 kwietnia. Konkurs ma charakter otwarty. Kandydata z obszaru województwa zachodniopomorskiego do tytułu „Sołtys Roku” 2022 mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 kwietnia br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem KONKURS „SOŁTYS ROKU” 2022 ■ Złodzieje nie próżnują. W Lubinie rabusie włamali się do kontenera znajdującego się na terenie budowy nowej remizy strażackiej. Łupem złodziei padł sprzęt budowlany ■ Na skutek zmian rządowych gmina Międzyzdroje poniosła straty na poziomie około 3 milionów złotych – przyznaje burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Gminy powiatu kamieńskiego zapytaliśmy o ich sytuację finansową. ■ Na podstawie specustawy ZUS uruchomi infolinię w języku ukraińskim, w placówkach ZUS będą czekali tłumacze posługujący się językiem ukraińskim, a także materiały drukowane w tym języku - zapowiada prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. ■