POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [03.05.2022, 19:37:12] • Golczewo

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

W Golczewie święto uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny oraz Strażaków.

Wiceburmistrz Andrzej Swatowski w imieniu własnym, Burmistrza Golczewa oraz Rady Miejskiej złożył życzenia i podziękowania dla braci strażackiej za niesienie wsparcia, pomocy ludziom, ratowania ich życia, zdrowia i mienia. Ile wyjazdów, tyle powrotów w pełnym składzie w myśl hasła Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

- Narodowe Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, ważnym elementem pamięci zbiorowej oraz odpowiedzialności za Państwo i dobro wspólne. Niech Majowa Jutrzenka zagości w naszych sercach, niech przyniesie wszystkim pokój, radość i optymizm. – powiedział podczas uroczystości Wiceburmistrz Golczewa, Andrzej Swatowski.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

Nawiązując do święta strażaków głos zabrał Prezes OSP Golczewo, Andrzej Radecki - Spotykamy się dzisiaj w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale także w przeddzień święta wszystkich strażaków tych zawodowych i tych ochotników.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

Działalność straży to nie tylko gaszenie pożarów czy inne miejscowe zagrożenia ,ale także współpraca z mieszkańcami i organizacjami działającymi na naszym terenie. Przez cały czas w dzień i w nocy kiedy usłyszymy dźwięk syreny jesteśmy w gotowości nieść pomoc tym którzy tego potrzebują. W dniu naszego święta życzę wszystkim strażakom i ich rodzinom wszelkiej pomyślności , wytrwałości oraz tylu powrotów co wyjazdów.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

Następnie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacje z Golczewa: Ochotniczej Straży Pożarnej, Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP, Zespołu Szkół Publicznych, Gminnej Rady Seniorów, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego, Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Caritas oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłębach złożyły kwiaty.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja w Golczewie

fot. golczewo.pl

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■