POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [04.06.2026, 16:50:52] • Kamień Pomorski

Turyści ruszyli nad morze. Na drogach w kierunku miast nadmorskich tworzą się sznury aut

Turyści ruszyli nad morze. Na drogach w kierunku miast nadmorskich tworzą się sznury aut

fot. Czytelnik

Choć prognozy pogody na długi weekend nie są idealne, kierowcy nie zamierzają rezygnować z wyjazdu nad Bałtyk. Już w czwartek, w Boże Ciało, na drogach prowadzących w kierunku nadmorskich miejscowości widać wzmożony ruch. Zdjęcia przesłane przez mieszkańca pokazują długie kolumny samochodów zmierzających w stronę morza.

Rozpoczął się drugi czerwcowy weekend, który dla wielu osób oznacza cztery dni wolnego. Nic więc dziwnego, że od rana na trasach prowadzących do nadmorskich miejscowości można zauważyć zwiększony ruch.

Jak relacjonuje mieszkaniec, samochody jadą niemal jeden za drugim, a miejscami ruch wyraźnie zwalnia. Widać długą kolumnę pojazdów zmierzających w kierunku wybrzeża.

Mimo zapowiadanych opadów deszczu wielu turystów nie zmienia swoich planów. Długi weekend to dla branży turystycznej jeden z ważniejszych okresów przed rozpoczęciem wakacji, dlatego właściciele hoteli, pensjonatów i restauracji liczą na dużą frekwencję.

Jeżeli prognozy pogody okażą się choć trochę łaskawsze, plaże i promenady mogą w najbliższych dniach ponownie zapełnić się tysiącami odwiedzających. Jedno jest pewne - kierowcy już ruszyli nad morze, a ruch na drogach prowadzących do nadbałtyckich kurortów będzie prawdopodobnie wzrastał z każdą kolejną godziną.

A jak wygląda sytuacja na drogach w Waszej okolicy? Przesyłajcie zdjęcia i informacje do redakcji kontakt@ikamien.pl.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 1 czerwca Aleja Gwiazd i amfiteatr w Międzyzdrojach zamienią się w ogromną strefę zabawy dla dzieci. Organizatorzy przygotowali darmowe atrakcje, koncerty, animacje, dmuchańce, a także konkurs z główną nagrodą - konsolą PlayStation 5. W poniedziałek, 1 czerwca 2026 roku, w Międzyzdrojach odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach”. Start imprezy zaplanowano na godzinę 12:00. Zabawa będzie prowadzona w amfiteatrze oraz na Alei Gwiazd. Na najmłodszych czekać będą między innymi występy artystyczne, gry i zabawy z animatorami, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, warsztaty, wata cukrowa, lody oraz konkursy. W programie znalazł się także występ zespołu Madej Band oraz cheerleaderek z Wapnicy. Jedną z największych atrakcji ma być losowanie głównej nagrody - konsoli PlayStation 5. Organizatorzy zapowiadają również wielki finał wydarzenia pod nazwą „Baloniki Marzeń”, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie atrakcje przygotowano bezpłatnie dla dzieci i rodzin odwiedzających wydarzenie ■