POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [26.12.2024, 13:46:15] • zachodniopomorskie

„Kręci mnie to” Znamy laureatów II edycji konkursu

„Kręci mnie to” Znamy laureatów II edycji konkursu

fot. Organizator

Zakończyła się II edycja konkursu „Kręci mnie to”. W rywalizacji wzięło udział aż 812 uczniów z 37 szkół z Pomorza Zachodniego, którzy zgłosili łącznie 60 kreatywnych projektów filmowych. Spośród nich wybrano 26 filmów, które zachwyciły pomysłowością i zaangażowaniem.

Konkurs skierowany był do uczennic i uczniów zawodowych szkół ponadpodstawowych, liceów i techników. Zadanie polegało na nakręceniu promocyjnego filmu dotyczącego wykonywania wybranego zawodu albo zawodów, lub związanego z nim stanowiska pracy. Nagrodą dla laureatów jest możliwość uczestnictwa w obozie edukacyjnym „Zawodowy Summer Camp”, czyli wyjeździe pełnym inspirujących warsztatów. Poprowadzą je specjaliści z różnych dziedzin oraz mentorzy – znane i lubiane postaci w przestrzeni publicznej. Ich nazwiska są jeszcze niespodzianką!

Oprócz solidnej dawki wiedzy, uczestnicy obozu zdobędą praktyczne i cenne umiejętności oraz rozwiną kompetencje kluczowe, takie jak np.: praca w zespole, reagowanie na sytuacje stresowe czy twórcze myślenie. Uczestnicy wyjazdu będą też uczyć się, jak radzić sobie z ocenianiem przez innych, w tym z hejtem.

- Chcemy młodym ludziom pokazać, że wybór zawodu może być świadomą i przemyślaną decyzją, a nasz region daje wiele możliwości do rozwoju zawodowego - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Lista zwycięzców dostępna jest pod adresem biznes.wzp.pl. Wezmą oni udział w obozie zaplanowanym na 8-11 kwietnia 2025 r. Organizator finansuje przejazd, pobyt, atrakcje oraz wyżywienie uczestników i ich wychowawców.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ UWAGA! OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE Dziś od północy do godz. 10:00 prognozowane są opady marznące, śnieg oraz gołoledź w woj. zachodniopomorskim i innych regionach. Możliwe utrudnienia na drogach i chodnikach! Zachowaj ostrożność! ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■