POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [05.12.2024, 20:54:04] • zachodniopomorskie

Policjanci zatrzymali grupę oszustów działających metodą „na pracownika banku”

Policjanci zatrzymali grupę oszustów działających metodą „na pracownika banku”

fot. Policja

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 12 osób podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy od mieszkańców miasta przy wykorzystaniu metody „na pracownika banku”. Dzięki determinacji i precyzyjnie przeprowadzonym działaniom funkcjonariusze przerwali działalność przestępców, którzy działali za pośrednictwem aplikacji internetowej Telegram oraz zakładanych przez siebie rachunków bankowych.

Przestępcy kontaktowali się telefonicznie z ofiarami, podszywając się pod pracowników banku. Przekonywali pokrzywdzonych, że ich oszczędności są zagrożone przez rzekomych cyberprzestępców i sugerowali, aby przelali pieniądze na „bezpieczne” konta. W rzeczywistości środki trafiały na rachunki kontrolowane przez sprawców.

Policjanci zatrzymali grupę oszustów działających metodą „na pracownika banku”

fot. Policja

Pieniądze, po ich przelaniu, były wypłacane z bankomatów, a następnie gotówka była wpłacana do biletomatów służących do transferu środków w kryptowaluty, co miało na celu ukrycie śladów przestępstwa. Tak zorganizowana struktura pozwalała grupie działać sprawnie i skutecznie unikać wstępnej identyfikacji. W wyniku intensywnych działań funkcjonariusze zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w procederze. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z oszustwem.

Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 8 podejrzanych na okres trzech miesięcy. Pozostałe osoby zostały objęte dozorem Policji. Sukces w tej sprawie to efekt zaangażowania i profesjonalizmu szczecińskich policjantów. Ich działania nie tylko pozwoliły zatrzymać sprawców, ale również zapobiegły kolejnym oszustwom i ochroniły mieszkańców przed utratą oszczędności.

Policjanci zatrzymali grupę oszustów działających metodą „na pracownika banku”

fot. Policja

Policja przypomina:

• Żadna instytucja finansowa nie kontaktuje się z klientami telefonicznie w celu zabezpieczenia środków.

• Nie należy przekazywać nikomu danych do logowania do kont bankowych ani kodów BLIK.

• W przypadku podejrzeń o oszustwo należy natychmiast przerwać rozmowę i zgłosić sprawę Policji.

ZKS KMP


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ UWAGA! OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE Dziś od północy do godz. 10:00 prognozowane są opady marznące, śnieg oraz gołoledź w woj. zachodniopomorskim i innych regionach. Możliwe utrudnienia na drogach i chodnikach! Zachowaj ostrożność! ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■