POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [05.08.2024, 23:20:46] • Świnoujście

Markowy Festiwal po raz czwarty. Zaproszenie do Świnoujścia

Markowy Festiwal po raz czwarty. Zaproszenie do Świnoujścia

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Czwarta edycja Markowego Festiwalu odbędzie się w dniach 7-11 sierpnia 2024 r. w Świnoujściu. W programie imprezy znalazło się mnóstwo artystycznych akcentów – koncerty, przedstawienia teatralne, plenerowe widowiska, spotkania oraz wystawy. To wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowym mieście.

Idea Markowego Festiwalu to analogia charakteru miejsca, w którym się odbywa. Świnoujście to wyjątkowe miejsce – europejskiej klasy bałtycki kurort, słusznie kojarzony z tym, co najlepsze i najpiękniejsze – czyli „markowe". To nie tylko najszersza bałtycka plaża – regularnie wyróżniana Błękitną Flagą, unikalne walory przyrodnicze i wysokiej klasy architektura, ale przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera. Markowy Festiwal emanuje zatem czarem i siłą sztuki o możliwie najwyższej próbie wrażliwości, piękna i mądrości.

- Takie inicjatywy warto promować, warto wspierać ofertę kulturalną mieszkańców, ale też warto budować ofertę dla naszych turystów, a więc taką, która jest przeznaczona dla ludzi aktywnych, którzy szanują i miłują kulturę – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W programie festiwalu zaplanowano kameralne koncerty i muzyczne widowiska, spektakle teatralne, projekcje filmowe, wystawę malarstwa, a także spotkania z wybitnymi postaciami. Zgodnie z nazwą, a co za tym idzie ideą festiwalu, mowa o wykonawcach i propozycjach z najwyższej półki, czyli „markowych" artystach!

„Markowym" kurortem jest także Świnoujście. To miasto inne niż wszystkie. Położone na 44 wyspach, zachwyca unikalną przyrodą, ale i urbanistyką, funkcjonalnością przestrzeni oraz znakomitą architekturą. Przede wszystkim zaś - porywa absolutnie niepowtarzalną atmosferą!

Program Markowego Festiwalu to pięć dni pełnych spotkań z muzyką, teatrem, filmem, malarstwem i literaturą. Festiwal otworzy wyjątkowe muzyczne wydarzenie, nawiązujące do tradycji Świnoujścia jako miejsca znamienitych debiutów. To właśnie tu, na legendarnej FAMIE, swoje pierwsze sceniczne kroki stawiali najwybitniejsi i najbardziej znani polscy artyści. Być może Markowy Festiwal stanie się trampoliną do sławy, a z pewnością - przestrzenią doświadczeń, dla młodych, utalentowanych wokalistów. Koncert „Markowe Przeboje lat 70. oraz 80." został specjalnie przygotowany na Markowy Festiwal i jest sentymentalną podróżą w czasie, przenoszącą słuchacza w muzyczną przestrzeń sprzed lat, do twórczości Janis Joplin, Lionela Richie, Whitney Houston, zespołu Bajm, Kory, Marka Grechuty i wielu innych wybitnych artystów.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Świnoujście oraz Miejski Dom Kultury w Świnoujściu.

Festiwal jest współfinansowany ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021 – 2027.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■