POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [25.02.2024, 09:34:55] • zachodniopomorskie

Marszałek uruchomił dodatkowy pociąg. Łatwiej na trasie Szczecin-Gryfino-Szczecin

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gryfina. Od poniedziałku (19 lutego) na trasie Szczecin-Gryfino-Szczecin kursuje dodatkowa para pociągów. W godzinach porannych umożliwi to dotarcie do szkoły czy pracy. Na brak takiego połączenia mieszkańcy Gryfina wskazywali od kilku miesięcy. Połączenie sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

- Odpowiadając na liczne sygnały mieszkańców o potrzebie poprawy skomunikowania Gryfina ze Szczecinem w godzinach porannych, w celu zwiększenia możliwości dojazdu do pracy w Gryfinie oraz w Szczecinie, a także dojazdu młodzieży do szczecińskich szkół i uczelni, od poniedziałku, 19 lutego br., uruchomiona została dodatkowa para pociągów łączących Szczecin z Gryfinem, zapewniających dojazdy w godzinach postulowanych przez mieszkańców – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

O godzinie 6:06 ze stacji Szczecin Główny odjeżdża pociąg nr 80520 do Gryfina, dokąd przyjeżdża na godzinę 6:30, tym samym zapewniając możliwość dotarcia do miejsc pracy na godzinę 7:00 w tym mieście. O godzinie 7:12 z Gryfina do Szczecina odjeżdża pociąg nr 80205, który do Szczecina Głównego będzie przyjeżdżał o godz. 7:323 umożliwiając mieszkańcom Gryfina dotarcie do miejsc pracy, szkół i uczelni w Szczecinie na godzinę 8:00.

Dodatkowe połączenie sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który gotowy jest także na uruchomienie kolejnych par pociągów na tej trasie. Zależne jest to jednak od zapewnienia finansowania przez Gminę Gryfino.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami. ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■