POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.02.2024, 19:10:34] • Wolin

OSP Wolin w Akcji: Pożar Mieszkania Na Ulicy Słowiańskiej

OSP Wolin w Akcji: Pożar Mieszkania Na Ulicy Słowiańskiej

fot. OSP Wolin

W sobotnie popołudnie, o godzinie 15:35, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Wolin oraz inne służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru mieszkania w budynku przy ulicy Słowiańskiej w Wolinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy potwierdzili zgłoszenie i natychmiast przystąpili do działań gaśniczych.

Akcja ratownicza skupiała się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu dwóch linii gaśniczych oraz przeprowadzeniu interwencji zarówno z zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu. W tym celu wprowadzona została rota strażaków wyposażonych w aparaturę ochrony dróg oddechowych (ODO), co pozwoliło na skuteczne dotarcie do źródła ognia i jego ugaszenie. Mieszkańcy budynku zademonstrowali wysoką świadomość bezpieczeństwa, samodzielnie ewakuując się przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna z osób, która niebezpiecznie próbowała stłumić pożar przed przyjazdem straży, została przekazana na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na szczęście, po dokładnym przebadaniu, nie stwierdzono konieczności hospitalizacji.

OSP Wolin w Akcji: Pożar Mieszkania Na Ulicy Słowiańskiej

fot. OSP Wolin

W trakcie prowadzenia działań gaśniczych, część sił i środków została czasowo przekierowana do innego zdarzenia - wypadku drogowego w miejscowości Dargobądz. Ta sytuacja pokazała zdolność służb do szybkiego reagowania na wielorakie zagrożenia jednocześnie.

OSP Wolin w Akcji: Pożar Mieszkania Na Ulicy Słowiańskiej

fot. OSP Wolin

Po przyjeździe inspektora z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i dokonaniu oceny sytuacji, akcja gaśnicza na ulicy Słowiańskiej została zakończona. W działaniach brały udział jednostki OSP z Wolina, Międzyzdrojów, Troszyna, Skoszewa, a także Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Policja z Wolina oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Kamienia Pomorskiego.

OSP Wolin w Akcji: Pożar Mieszkania Na Ulicy Słowiańskiej

fot. OSP Wolin

OSP Wolin w Akcji: Pożar Mieszkania Na Ulicy Słowiańskiej

fot. OSP Wolin

OSP Wolin w Akcji: Pożar Mieszkania Na Ulicy Słowiańskiej

fot. OSP Wolin

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 20:55:14] • [IP: 79.186.206.**]

Dokładnie obiecywała i na obietnicach się skończyło...a wybory za pesem nie nabierze nas drugi raz. ...

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 13:43:25] • [IP: 37.47.246.***]

Gmina zawsze ma problemy ze środkami na wszystko. Burmistrz i zastępca dużo obiecują wiadomo to nic nie kosztuje (już zapomnieli o obiecankach na zebraniu sołeckim w Domysłowie), ale idą wybory i wyborców trzeba omamić obietnicami. Fajnie byłoby, aby burmistrz tak spełniała swoje obietnice, jak chętnie pozuje do zdjęć.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 19:11:56] • [IP: 37.47.182.***]

Brawo a gmina nie powinna żałować kasy na te jednostki!!

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■