POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.02.2024, 12:34:33] • Polska

Szajka oszustów rozbita przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej

Szajka oszustów rozbita przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej

fot. Policja

Kryminalni z komendy wojewódzkiej namierzyli i zatrzymali trzy osoby do oszustw metodą na policjanta. Podejrzani nakłonili bydgoszczanina do przelania 50 000 złotych pod pretekstem zagrożonych pieniędzy na koncie. Zatrzymany do sprawy 22-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Policjanci typują, że mężczyzna ma kilkanaście tego typu przestępstw na koncie. Mógł wypłacić ponad pół miliona złotych.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie Bydgoszczy najprawdopodobniej może dojść do przestępstwa polegającego na oszustwie. Kryminalni dotarli do mężczyzny, który przelał pieniądze przestępcom. Okazało się, że uwierzył on w rzekomą akcję wymierzoną w nieuczciwych pracowników banku.

Standardowo, przy tego typu przestępstwie, skontaktował się z nim telefonicznie oszust podający się za policjanta. Pod legendą zagrożonych pieniędzy na koncie namówił swoją ofiarę na wypłatę 50 tysięcy złotych i przelania ich na wskazany rachunek w banku. Co też pokrzywdzony zrobił. Na szczęście pieniądze zostały zablokowane.

Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po czym, przystąpili do działania i następnego dnia pojechali do Szczecina, gdzie sprawcy mieli wypłacić przelane pieniądze. Do realizacji poprosili o pomoc kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Szczecinie którzy, w jednym z banków, zatrzymali trzy osoby podczas próby wypłaty gotówki. 22-latek, 41 i 20-latka zostali przekazani kryminalnym z Bydgoszczy. Cała trójka została przewieziona do Bydgoszczy, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

Do działań zostali również zaangażowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Funkcjonariusze zabezpieczyli szereg materiałów dowodowych i przeszukali ich mieszkania, między innymi w Gdańsku.

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawił im zarzut usiłowania oszustwa. Jego decyzją wobec kobiet został zastosowany policyjny dozór, natomiast wobec 22-latka zawnioskował o jego tymczasowy areszt. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Kryminalni zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci typują podejrzanego do co najmniej 13 oszustw dokonanych na terenie Polski. Szacują, że w wyniku popełnionych przestępstw wypłacono ponad pół miliona złotych. Dodatkowo podejrzani zrobili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Niewykluczone, że usłyszą oni kolejne zarzuty. Dalej sprawę prowadzi już Wydział do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście.

Policja


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■