POGODA

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [03.02.2024, 19:14:30] • Międzyzdroje

8 medali Mistrzostw Województwa dla AL Międzyzdroje

Z workiem ośmiu medali wrócili zawodnicy i zawodniczki Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje z ostatnich Halowych Mistrzostw Województwa w lekkoatletyce, które odbyły w dniu 27 stycznia w nowoczesnej hali sportowej Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Worek z medalami otworzyła Nela Zygmunt, która zdobyła brązowy medal w biegu na 60m ppł-9,42 PB w kategorii U18.

Nela w tym samym dniu zdobyła drugi brązowy medal w biegu na 200m-27,11 PB. Dwa złote medale wywalczyła w kategorii U20 Zuzia Ziomko, która na dystansach 200m-26,26 PB i 400m-60,17 nie miała sobie równych. Dwa brązowe medale wywalczyła Liliana Leszczyńska w kategorii U16 w biegu na 60m-8,56 oraz 300m-45,22 PB. Warto dodać, że Lilka jest aktualnie w kategorii U14 i walczyła z rywalkami o dwa lata starszymi.

Złoty medal w biegu na 600m-1:34,89 wywalczyła w kategorii U18 Hanna Owczaruk, która uzyskała drugi wynik w Polsce w kategorii U18. Pozostałe wyniki naszych zawodników: Kacper Caban blisko podium w skoku w dal U18 wynik tym razem 5,86 PB. 4. miejsce Zosia Stefańska w Skoku w dal U16 wynik-4,53 i 4.miejsce w biegu na 60m-8,85. Faustyna Kmera 5. Miejsce w skoku w dal U16 wynik 4,47 PB oraz 60m-9,10 PB. Ola Cieśla U18 60m-8,88, Paulina Młyńska U18 60m-9,34, Anastazja Chełska U16-9,79, Nela Zygmunt U18 skok w dal-4,58.

Czwórka zawodniczek i zawodników wystartuje w dniach 9-11.02.2024 w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, które tym razem odbędą się w stolicy Dolnego Śląska Wrocławiu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne sukcesy.