POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [29.01.2024, 10:49:39] • Międzyzdroje

Na tropie skarbów: Zimowa sceneria poszukiwań na plaży w Międzyzdrojach

Na tropie skarbów: Zimowa sceneria poszukiwań na plaży w Międzyzdrojach

fot. ikamien.pl

W samym sercu zimy, kiedy większość z nas ciepło otula się kocami, plaża w Międzyzdrojach staje się miejscem niecodziennych poszukiwań. Chociaż styczeń nie rozpieszcza nas ciepłem, to jednak piękna, słoneczna pogoda zachęca do spacerów brzegiem morza. Jak zauważono na jednym ze zdjęć, nawet w tak chłodne dni można dostrzec ludzi z metalowymi detektorami, przemierzających międzyzdrojską plażę.

Zwykle, gdy myślimy o plaży, wyobrażamy sobie leżących na piasku ludzi, opalających się i relaksujących. Jednak zimą plaża w Międzyzdrojach zamienia się w teren dla poszukiwaczy skarbów. Ci tajemniczy spacerowicze, wyposażeni w specjalistyczne urządzenia, przeszukują piasek w nadziei na znalezienie zaginionych metalowych przedmiotów.

Choć może się wydawać, że ich działania są niecodzienne, to jednak wcale nie są one skierowane na poszukiwanie bursztynu, jak mogłoby się wydawać. Zamiast tego, ich głównym celem są metalowe przedmioty, które mogły zostać przypadkowo zgubione przez plażowiczów w cieplejszych miesiącach.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:46:50] • [IP: 212.180.252.***]

I co, leniu, napisałeś tego maila?

Gość • Środa [31.01.2024, 15:13:37] • [IP: 212.180.252.***]

Napisz maila do UM to pismo dostaniesz leniu. Trochę inicjatywy, a nie chodzicie i kopiecie po nocach rolnikom jak złodzieje bo i zgody też się nie chce załatwić.

Gość • Środa [31.01.2024, 11:33:37] • [IP: 209.95.56.**]

ej ty z detektorem, masz już to pismo czy tylko to co po kieszeniach kitrasz?

Gość • Wtorek [30.01.2024, 19:37:27] • [IP: 37.225.10.***]

Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki sztorm i zabierze ten betonowy koszmar...

Gość • Wtorek [30.01.2024, 14:20:40] • [IP: 46.205.137.**]

Zimowa sceneria to jest w górach. Zimą się jeździ w góry. A nie pchają się na te małe Miedzyzdroje. Sopot, Gdańsk tam też można jechać.

Gość • Wtorek [30.01.2024, 12:49:29] • [IP: 37.109.161.***]

Oni poszukują zasypanych psich ekskrementów, bo jak się okazało to jest najlepszy naturalny nawóz pod pomidory i ogórasy dla działkowców..Bo po tym nawozie pomidory smakują wyśmienicie, są jędrne i pożywne..🐞🐞🐞

Gość • Wtorek [30.01.2024, 12:26:22] • [IP: 37.248.163.***]

Nie rozumiem, jak można takie coś postawić na plaży. Gdzie jest Urząd Morski. Nie ma ochrony wydm, a może wydm w ogóle nie będzie. Miedzyzdroje, to małe miasto, nie Miami. Cieszę się, że ludzie chcą tu przyjeżdżać na wypoczynek. Ake niedługo nasze miasto to betonoza zadusi

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 20:39:36] • [IP: 83.21.80.***]

to pokaż to pismo i przestań nosić złom w kieszeniach jak chodzisz po lasach

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 19:18:06] • [IP: 83.11.31.**]

Akurat to jest w gestii Urzędu Morskiego i już parę lat temu Urząd określił co można, a co nie tumany. Lubicie kajdany i kagańce, nie? Douczyć się, że na plaży jedyna ustawa jaka obowiązuje to ta o rzeczach znalezionych, a nie o ochronie zabytków, wy betonowe łby.

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 16:48:57] • [IP: 5.173.157.*]

Zabijanie Międzyzdrojów rozpoczął nasz wieeeloletni burmistrz, śp Dorosz. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej.

Edek • Poniedziałek [29.01.2024, 14:40:06] • [IP: 37.225.61.**]

Kolejny betonowy koszmar zniszczył krajobraz w tak pięknym miejscu... Kiedyś zapłaciłem mandat za wejście na wydmy...Czy naprawdę nikt nie może zatrzymać tej betonozy? Zobaczcie Ahlbeck, Heringsdorf czy inne nadmorskie miejscowości w Niemczech. U nas garstka pazernych deweloperów niszczy na długie lata krajobraz a pan Bobek się cieszy...

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 14:14:56] • [IP: 37.109.160.***]

Ale wam betonowego klocka wybudowali na plaży : (

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 14:00:06] • [IP: 209.95.56.**]

od tego jest urząd konserwatorski, a nie morski

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 13:20:24] • [IP: 37.47.148.***]

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 11:51:56] • [IP: 83.21.80.***] Napisz maila do UM w Szczecinie to Ci odpowiedzą a nie tu będziesz się mądrzył.

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 12:01:31] • [IP: 37.248.167.***]

Teraz to można co najwyżej puszkę po piwie znaleźć przetrzepane przez okolicznych komandosów

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 11:51:56] • [IP: 83.21.80.***]

jak nie u nas? Przecież cały brzeg jest pełen stanowisk, weź człowieku nie pisz głupot

Kopacz z okolic • Poniedziałek [29.01.2024, 11:19:06] • [IP: 212.180.252.***]

Poszukiwania na morskich plażach są całkowicie legalne i nie wymagają niczyich zezwoleń. Zabrania się kopania na terenach chronionych czyli na wydmach i na odcinku plaży przy WPN panie redaktorze. Są jeszcze inne wyjątki, jak stanowiska archeo, ale to nie u nas tylko bliżej Gdańska. Zamiast stawiać durne pytania wystarczyło zapytać się Urzędu Morskiego. Już byli tacy mądrzy, co dzwonili na poszukiwaczy plażowych na policję, a potem dostawali mandat za bezpodstawne wzywanie i miny głupie robili.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■