POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [17.11.2023, 23:15:54] • Świnoujście

Przeprowadzono próbę wodną trzeciego zbiornika LNG w Świnoujściu

Przeprowadzono próbę wodną trzeciego zbiornika LNG w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Dwa dni temu, GAZ-SYSTEM, operator systemu przesyłowego gazu ziemnego w Polsce, przeprowadził próbę wodną na trzecim zbiorniku w Terminalu LNG w Świnoujściu. To wydarzenie stanowi istotny krok w kierunku zakończenia budowy trzeciego zbiornika do magazynowania gazu i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

W ramach testów, nowo wybudowany zbiornik został wypełniony ponad 100 tysiącami metrów sześciennych wody morskiej. Celem tych działań było przetestowanie kilku kluczowych aspektów infrastruktury, co ma zapewnić jej bezpieczne i efektywne funkcjonowanie.

Testy hydrostatyczne skupiły się na trzech głównych aspektach:

Osiadanie i Przechyły Zbiornika: Sprawdzono, jak konstrukcja reaguje na pełne obciążenie, czyli czy nie dochodzi do niebezpiecznych przemieszczeń.

Szczelność Izolacji Gazoszczelnej: Istotnym elementem jest upewnienie się, że izolacja zbiornika jest w pełni szczelna, co zapobiega ewentualnym wyciekom gazu.

Odkształcenie Bocznego Płaszcza Zbiornika: Monitorowano, jak materiał zbiornika reaguje na nacisk wody, co jest kluczowe dla zachowania integralności strukturalnej w czasie rzeczywistej eksploatacji. Wyniki Testów

Według informacji przekazanych przez GAZ-SYSTEM, testy przebiegły pomyślnie. Wyniki potwierdzają pełną szczelność i stabilność konstrukcyjną trzeciego zbiornika, co jest ważne dla bezpieczeństwa operacji magazynowania i przesyłu gazu.

Znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

Dodanie trzeciego zbiornika w Świnoujściu znacząco zwiększa potencjał magazynowy. Jest to istotne z punktu widzenia dywersyfikacji źródeł dostaw gazu i zwiększenia niezależności energetycznej Polski.

© 2023 źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [21.11.2023, 11:40:33] • [IP: 37.248.179.**]

A czy ten baniak po próbie wodnej będzie poświęcony przez Pana w czarnej sukni?..Bo jeśli się nie poświęci, to czart może uwić sobie gniazdo... A młode czrcięta mogą być bardzo niebezpieczne dla tego baniaka...Już kiedyś czarcięta podczas swych harców zwalili suwniczkę montażową z jednego baniaka, i gaz przez uszkodzoną rurę wypływał z baniaka przez pół godziny...💥💥💥

Gość • Niedziela [19.11.2023, 10:32:31] • [IP: 37.47.181.***]

Równie dobrze można powiedzieć"jedno drzewo" i po sekundzie trup.

Gość • Sobota [18.11.2023, 09:59:29] • [IP: 46.205.132.***]

, ,. ..Znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski Dodanie trzeciego zbiornika w Świnoujściu znacząco zwiększa potencjał magazynowy.. .."- jedna bombka i Ś-cia nie ma. Dołożyć jeszcze terminal kontenerowy i port w 5 minut zablokowany. To ma się nazywać strategiczne myślenie?

Gość • Sobota [18.11.2023, 00:11:06] • [IP: 5.173.170.*]

Matko boska szestochowska

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W czwartek Polska będzie pod wpływem dużego cyklonu Niklas, przynoszącego masy wilgotnego powietrza polarnego. Możliwe są zawirowania mas powietrza. To może wywołać silny wiatr, nawet do 100 km/h, a na Bałtyku będzie sztorm. Duże zachmurzenie z opadami mokrego śniegu i deszczu ■ 32 FINAŁ WOŚP I SZTAB #7296 W FUNDACJI „ZOSIA" W KAMIENIU POMORSKIM Zbliża się magiczny czas dobrych uczynków – zima, święta... i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! A ta orkiestra to DOBRA ENERGIA, która jest hasłem Fundacji „Zosia"... dlatego stało się : Fundacja „Zosia" aktywnie przystępuje do świątecznego grania jako jeden ze sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ■ W niedzielę (12 listopada 2023r.) ok godz. 8.40 w Kamieniu Pomorskim na akwenie Zalewu Kamieńskiego w odległości około 50 metrów od przystani ujawniono dryfujące zwłoki topielca. Były to zwłoki mężczyzny, który był poszukiwany jako osoba zaginiona od 16 października 2023r. ■ Bieg Niepodległości w Świerznie Bieg Niepodległości w Świerznie to coroczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wszystkich pokoleń gromadzą się, aby świętować niepodległość Polski. Atmosfera jest niezwykle radosna , a uczestnicy biegu niosą ze sobą ducha patriotyzmu. To piękne święto jednoczy społeczność Świerzna, ukazując silne więzi międzypokoleniowe w duchu jedności europejskiej ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■