POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [11.11.2023, 09:53:07] • Powiat Kamieński

105 świeczek Niepodległości. Vivat Polonia!

105 świeczek Niepodległości. Vivat Polonia!

autor: KR Studio ( fot. stock.adobe.com/pl )

Może się wydawać, że dopiero co hucznie świętowaliśmy wielki jubileusz; 100-lecie Odzyskania Niepodległości.., a już dziś odrodzona po nocy zaborów Polska zdmuchnie 105 świeczek na swoim odrodzeniowym torcie. Wracamy myślą na biało-czerwone od flag warszawskie ulice, którymi jedzie powóz z Józefem Piłsudskim, wypuszczonym z magdeburskiego więzienia. I, mimo upływu czasu-to czemu marszałek poświęcił życie-niepodległość – odzyskuje swoją cenę w niespokojnej codzienności XXI wieku. Świętujmy! Wierność Ojczyźnie niech przybierze dziś radosne przesłanie, niczym uśmiech dziecka!

Osaczeni niepokojącymi wieściami z różnych stron świata, warto żebyśmy właśnie dziś docenili tych, którzy „rzucili na stos swój życia los” i ożywili biało czerwoną nadzieją, wiarą i zapałem. Kilkudziesięciu żołnierzy Pierwszej Kompani Kadrowej Legionów miało tę wiarę i moc by porwać naród. Nawet za oceanem przywódcy chylili głowy przed determinacją i poświęceniem Polaków. Pamiętając o wielkim dziele naszych przodków śmiało możemy obudzić dziś w sobie wiarę, że ten nasz naród stać jest na wiele. Do dziś!

Na szczęście nie musimy dziś dokonywać cudów odrodzenia pod gradem kul, w błocie okopów. Ale Ci, którzy wiek temu rzucili na szalę wolnego kraju całych siebie, dziś przypominają nam, żeby zadbać o tę wielką spuściznę historii, której na imię Polska!

Dziś znów brzmią trąbki i werble ale „My, pierwsza brygada” poniesie radość i nadzieję. Nie szczędźmy gardeł na wspólne śpiewanie ale, przede wszystkim niech nie zabraknie nam dziś uśmiechu i wzajemnej życzliwości. Tego, przede wszystkim oczekuje od nas Polska na swoje „Odrodziny”!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■