POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [22.10.2023, 11:19:41] • Gmina Wolin

Zatrzymanie krążenia i brak wolnej karetki - na pomoc ruszyli strażacy z Wolina

Zatrzymanie krążenia i brak wolnej karetki - na pomoc ruszyli strażacy z Wolina

fot. OSP Wolin

Kobieta, u której doszło do zatrzymania krążenia, potrzebowała natychmiastowej pomocy. W tej sytuacji zadysponowano strażaków z OSP Wolin, ponieważ nie było wolnej karetki.

Jednostka OSP Wolin została zadysponowana do nagłego zatrzymania krążenia u mieszkanki Recławia. W momencie wezwania nie było wolnej karetki. Strażacy, którzy ruszyli na pomoc mieli w obsadzie ratownika medycznego, byli wyposażeni w torbę medyczną R1 i AED Po przybyciu na miejsce, została podjęta akcja ratowania życia.
Jednak, pomimo szybkiego działania, nie udało się przywrócić kobiecie funkcji życiowych. Doszło do zgonu, który stwierdził Zespół Ratownictwa Medycznego po przyjeździe na miejsce.

W akcji brały udział: OSP Wolin, Policja Wolin, ZRM Międzyzdroje i JRG PSP Międzyzdroje.

Informacje i zdjęcia pochodzą z FB OSP Wolin.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Niedziela [22.10.2023, 21:22:10] • [IP: 37.248.210.**]

A po to iż to zawsze dodatkowe siły i zmiana w recustysacji krążeniowo -oddechowej. Która niejednokrotnie trwa godzinę i dłużej. OLŚNIŁO?

Vitalij Kliczko • Niedziela [22.10.2023, 17:15:12] • [IP: 37.248.212.***]

Rydzyka na swoje muzeum im" Pamięci i Tożsamości " otrzymało od PISu 200 mln zł. Wg Google średni koszt zakupu karetki z wyposażeniem to 700 tys zł. Czyli zamiast 280 karetek mamy muzeum ojca dyrektora. Druga sprawa to po co aż 3 jednostki ratownictwa pożarowego do jednego zadania?

Gość • Niedziela [22.10.2023, 14:14:58] • [IP: 5.173.194.**]

Moj tesciu w okolicach winnicy, miesiąc przed wojna był już na emeryturze wjsk, w lutym musial wrócić. Codziennie wraca 5-6 niezywych z jego okolicy, każdego dnia się zastanawia czy go zaraz nie zabiora w rejon walk. Emc i niech wojna sie kończy.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 14:13:24] • [IP: 5.173.194.**]

21 wiek a brakuje karetek. Mam nadzieję nowy rzad, Hołownia, załatwia sprawę w tydzień. Niema kasy na karetke to używana. Na ukr w trakcie wojny radza sobie wszystkim co mają.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 12:21:15] • [IP: 85.219.172.***]

Rozumiem, że została wysłana straż ale po co do 1 osoby tyle służb?

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■