POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [22.10.2023, 11:19:41] • Gmina Wolin

Zatrzymanie krążenia i brak wolnej karetki - na pomoc ruszyli strażacy z Wolina

Zatrzymanie krążenia i brak wolnej karetki - na pomoc ruszyli strażacy z Wolina

fot. OSP Wolin

Kobieta, u której doszło do zatrzymania krążenia, potrzebowała natychmiastowej pomocy. W tej sytuacji zadysponowano strażaków z OSP Wolin, ponieważ nie było wolnej karetki.

Jednostka OSP Wolin została zadysponowana do nagłego zatrzymania krążenia u mieszkanki Recławia. W momencie wezwania nie było wolnej karetki. Strażacy, którzy ruszyli na pomoc mieli w obsadzie ratownika medycznego, byli wyposażeni w torbę medyczną R1 i AED Po przybyciu na miejsce, została podjęta akcja ratowania życia.
Jednak, pomimo szybkiego działania, nie udało się przywrócić kobiecie funkcji życiowych. Doszło do zgonu, który stwierdził Zespół Ratownictwa Medycznego po przyjeździe na miejsce.

W akcji brały udział: OSP Wolin, Policja Wolin, ZRM Międzyzdroje i JRG PSP Międzyzdroje.

Informacje i zdjęcia pochodzą z FB OSP Wolin.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Niedziela [22.10.2023, 21:22:10] • [IP: 37.248.210.**]

A po to iż to zawsze dodatkowe siły i zmiana w recustysacji krążeniowo -oddechowej. Która niejednokrotnie trwa godzinę i dłużej. OLŚNIŁO?

Vitalij Kliczko • Niedziela [22.10.2023, 17:15:12] • [IP: 37.248.212.***]

Rydzyka na swoje muzeum im" Pamięci i Tożsamości " otrzymało od PISu 200 mln zł. Wg Google średni koszt zakupu karetki z wyposażeniem to 700 tys zł. Czyli zamiast 280 karetek mamy muzeum ojca dyrektora. Druga sprawa to po co aż 3 jednostki ratownictwa pożarowego do jednego zadania?

Gość • Niedziela [22.10.2023, 14:14:58] • [IP: 5.173.194.**]

Moj tesciu w okolicach winnicy, miesiąc przed wojna był już na emeryturze wjsk, w lutym musial wrócić. Codziennie wraca 5-6 niezywych z jego okolicy, każdego dnia się zastanawia czy go zaraz nie zabiora w rejon walk. Emc i niech wojna sie kończy.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 14:13:24] • [IP: 5.173.194.**]

21 wiek a brakuje karetek. Mam nadzieję nowy rzad, Hołownia, załatwia sprawę w tydzień. Niema kasy na karetke to używana. Na ukr w trakcie wojny radza sobie wszystkim co mają.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 12:21:15] • [IP: 85.219.172.***]

Rozumiem, że została wysłana straż ale po co do 1 osoby tyle służb?

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■