POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [09.08.2023, 12:28:07] • Kamień Pomorski

Bezpieczeństwo podczas prac polowych

Bezpieczeństwo podczas prac polowych

fot. Policja

Okres wakacji to dla wielu czas urlopów i wypoczynku. Dla rolników jest to jednak okres ciężkiej pracy podczas żniw. Policjanci apelują aby zachować szczególną ostrożność bo chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Kiedy część z nas może pozwolić sobie na letni wypoczynek, rolnicy rozpoczynają czas żniw, a co się z tym wiąże, ciężkiej pracy. Policjanci apelują, aby podczas takich prac zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Kategorycznie nie należy wykonywać prac polowych z wykorzystaniem maszyn i innych urządzeń rolniczych będąc pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy również osobom nieposiadającym uprawnień czy też odpowiedniego przeszkolenia, do kierowania i używania maszyn rolniczych. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas korzystania z drogi, przede wszystkim podczas manewru mijania z innymi pojazdami. Zadbajmy również o stan techniczny pojazdów oraz sprzętu rolniczego. W okresie żniw do prac angażują się również członkowie rodzin, w tym dzieci i młodzież. Dlatego też zachowajmy szczególną ostrożność. Osoby młodsze i nieposiadające wiedzy dotyczącej prac rolniczych mogą wykonywać drobniejsze czynności, oczywiście pod okiem dorosłych. Zwróćmy też szczególną uwagę na młodsze dzieci, które często bawią się w pobliżu urządzeń i maszyn. Nie przewoźmy innych osób na przyczepach, czy elementach urządzeń do tego nie przeznaczonych. Zadbajmy również o odpowiedni ubiór, dostosowany do pogody oraz rodzaju wykonywanych prac. Nie lekceważmy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy, aby prace polowe przebiegły bezpiecznie.

st.sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■