POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [31.07.2023, 18:28:48] • Golczewo

12. edycja Golczewskiego Triathlonu za nami

12. edycja Golczewskiego Triathlonu za nami

fot. Jarosław Dulny

W tym roku w naszej sportowej imprezie wzięło udział 79. zawodników. Burmistrz Golczewa, Maciej Zieliński o godz. 11:00 uroczyście otworzył dwunastą odsłonę sportowego wydarzenia. Rywalizacja rozpoczęła się od pływania na dystansie 950 m w j. Szczuczym, następnie triathloniści udali się na trasę rowerową 2x22,5 km Golczewo - Gadom – Baczysław - Wysoka Kamieńska. Ostatnim elementem było bieganie na dystansie 10 km ulicami Golczewa.

Wśród startujących mieliśmy sportowców z różnych zakątków Polski, którzy tuż po zakończeniu tegorocznych zawodów deklarowali udział w kolejnej edycji triathlonu. Wielu zawodników ponownie zawitało do Golczewa.

Pierwsze miejsce z bardzo dobrym czasem (02:08:08) zdobył Wojciech Greguła, drugie miejsce Marcin Michałowski, trzecie miejsce Wojciech Śliwa. W śród Pań triumfowała Zuza Modzelewska , drugie miejsce zajęła Alicja Stępień, trzecie miejsce Aleksandra Makowska.

Wyłoniono także zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

- 18-29 lat – Bartłomiej Żukowski,
- 30-39 lat – Tomasz Wiśniewski,
- 40-49 lat - Rafał Chabasiński,
- 50-59 lat – Sylwester Hawrot,
- 60 + - Leszek Gałan.

Wręczono również puchar dla najlepszego zawodnika Ziemi Golczewskiej - Artura Króla.

Wśród rywalizujących znalazła się również drużyna samorządowa, w składzie: pływanie - radny Rady Miejskiej w Golczewie Roman Dorniak, który również ukończył całe zawody, rower - Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Tomasz Caban, bieg - Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, Sekretarz Gminy Mirosław Hantów, oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie Dorota Opiła - Skubisz.

Podziękowania otrzymali Pan Roman Dorniak za inicjatywę stworzenia naszego sportowego wydarzenia, a także wraz z Danielem Wawrzyńskim za udział we wszystkich 12. edycjach Golczewskiego Triathlonu.

Podczas wydarzenia uczestnicy XII Golczewskiego Triathlonu otrzymali bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna w ramach wdrażania „Rekomendacji ekologicznych - Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

W tym roku Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo pozyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na organizacje triathlonu, dzięki któremu zakupiono puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dekoracji zwycięzców dokonali Starosta Kamieński Pan Józef Malec, Burmistrz Golczewa Pan Maciej Zieliński, Zastępca Burmistrza Golczewa Pan Grzegorz Chłopek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Pan Tomasz Caban.

Golczewski Triathlon nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób i instytucji. Dziękujemy dbającym o bezpieczeństwo zawodników na trasie: Strażakom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Golczewo, Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, ratownikom WOPR-u z Kamienia Pomorskiego, płetwonurkom Rafałowi Mazurowi i Katarzynie Andziulewicz, ratownikom medycznym z Paramedic 24 w Szczecinie, pracownikom Nadleśnictwa Rokita oraz wolontariuszom na trasie rowerowej i biegowej. Podziękowania dla pracowników: naszego Urzędu Miejskiego, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Publicznych w Golczewie, Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Wyrazy wdzięczności dla Radnych Rady Miejskiej w Golczewie za ufundowanie nagród rzeczowych. Dziękujemy Michałowi Dudzie i wszystkim sędziom - wolontariuszom - Tomaszowi Podlewskiemu, Adamowi Wiśniewskiemu, Czesławowi Skubiszowi, Andrzejowi Polańskiemu, Marcinowi Kołbie oraz Mirosławowi Hantów za doskonałą pracę oraz Jackowi Kuleszy, który prowadził spikerkę podczas triathlonu.

Organizatorami 12. edycji Golczewskiego Triathlonu byli: Gmina Golczewo, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Województwo Zachodniopomorskie oraz Stowarzyszenie Dla gminy Golczewo.

Za wszelką pomoc, zaangażowanie, doping i uśmiech Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

Do zobaczenia za rok!

Wyniki XII Golczewskiego Triathlonu live.sts-timing.pl/trigolczewo2023/index.php?dystans=1&fbclid=IwAR1ZMj_miieRRbwnIiGT4J3NfTgj_JpLBNw2jD_7gYUiJiycV5QWW3CSpzc

Pomorze Zachodnie Pomorze Zachodnie News #PomorzeZachodnie

źródło: golczewo.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [02.08.2023, 13:49:17] • [IP: 91.233.18.***]

Wręczono również puchar dla najlepszego zawodnika Ziemi Golczewskiej -skoro taki najlepszy czemu nie ma go na liście zwycięzców? biega jak kaczka.

Gość • Poniedziałek [31.07.2023, 19:00:12] • [IP: 37.47.174.*]

Brawo Bartek Żukowski, Brawo organizatorzy podziękowania dla pana doktora Dorniaka.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego. ■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■