POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [09.07.2023, 01:42:58] • zachodniopomorskie

Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania

Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania

fot. Policja

"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek naszej roty ślubowania. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi zachodniopomorskiej Policji zasiliło właśnie 34 kolejnych policjantów. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych oraz komendzie miejskiej i wojewódzkiej Policji w Szczecinie

Dziś na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, odbyło się ślubowanie 33 nowo przyjętych policjantów ( 11 kobiet i 22 mężczyzn) .

W uroczystości uczestniczyli: insp. Ryszard Gan – Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, komendanci miejscy i powiatowi Policji województwa zachodniopomorskiego, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, podkom. Dawid Symela – wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa zachodniopomorskiego, a także zaproszeni goście i rodziny nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania

fot. Policja

Witając nowych policjantów insp. Ryszard Gan. pogratulował im wyboru formacji i życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do służenia społeczności, satysfakcji z wybranej drogi zawodowej oraz policyjnego szczęścia. Podkreślił, że służba jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych, ale również dla ich rodzin.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Przypominamy, że dobór wciąż trwa,a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych oraz komendach miejskich i wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Po odbyciu przeszkolenia podstawowego,nowi policjanci rozpoczną służbę w swoich jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo.
Od początku 2023 r. w szeregi zachodniopomorskiego garnizonu wstąpiło 95 policjantów. Kolejne przyjęcia w 2023r. planowane są w terminach : 23 sierpnia, 27 października i 28 grudnia.

Chętnych serdecznie zapraszamy.

Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania

fot. Policja

Na naszej stronie internetowej Zostań Policjantem zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html oraz
https://www.facebook.com/ZostanZachodniopomorskimPolicjantem można znaleźć informacje o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór.

kom. Irena Kornicz / zespół prasowy KWP w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■