POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [04.06.2023, 22:11:42] • Kamień Pomorski

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

fot. OSP Jarszewo

Dzisiaj 4 czerwca jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Jarszewo (OSP Jarszewo) została wezwana do akcji gaśniczej pożaru przewodu kominowego w miejscowości Płastkowo. Dzielnie i skutecznie działając, strażacy wkroczyli do akcji, wykorzystując specjalistyczny samochód strażacki z drabiną.

Zadysponowanie OSP Jarszewo do pożaru przewodu kominowego było odpowiedzią na sygnał alarmowy, który dotarł do służb ratunkowych o godzinie 18:06. Sytuacja wymagała natychmiastowego działania, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia i minimalizacji potencjalnych szkód.

Po dotarciu na miejsce strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Z uwagi na umiejscowienie pożaru w przewodzie kominowym, który znajdował się na dachu budynku, zdecydowano się skorzystać z samochodu strażackiego wyposażonego w drabinę z koszem. Dzięki tej specjalistycznej technologii strażacy mogli swobodnie dotrzeć do miejsca pożaru i przystąpić do gaszenia.

Działania strażaków były zdecydowane i skoordynowane.

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

fot. OSP Jarszewo

W trakcie akcji strażackiej, mieszkańcy okolicznych domów zostali poinformowani o sytuacji i ewakuowani na wypadek konieczności.

Ważne jest, aby podkreślić, że dzięki szybkiej reakcji OSP Jarszewo i ich profesjonalnemu podejściu do sytuacji nie odnotowano żadnych ofiar ani poważniejszych uszkodzeń budynku.

Akcja gaśnicza OSP Jarszewo w Płastkowie jest kolejnym przykładem ich profesjonalizmu, odwagi i determinacji w ratowaniu życia i mienia. Mieszkańcy Płastkowa i okolicznych miejscowości mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że mają tak zaangażowaną i kompetentną jednostkę strażacką jak OSP Jarszewo. Ich szybka reakcja na sytuację pożaru przewodu kominowego i skuteczne działania pozwoliły uniknąć większych strat i zagrożeń.

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

fot. OSP Jarszewo

Warto podkreślić, że pożary przewodów kominowych stanowią poważne zagrożenie dla budynków i mieszkańców. Odpowiednia konserwacja i regularne czyszczenie kominów są kluczowe, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich incydentów. Mieszkańcy powinni również być świadomi objawów, które mogą wskazywać na potencjalne problemy z kominem, takie jak dym lub zapach dymu w pomieszczeniach, trudności z odprowadzaniem dymu czy niewłaściwe działanie urządzeń opalanych przez komin. W takich przypadkach należy niezwłocznie skontaktować się z lokalnymi służbami ratowniczymi lub specjalistą od kominków.

Mieszkańcy regionu mogą być pewni, że OSP Jarszewo jest gotowa i zdolna do stawienia czoła wszelkim wyzwaniom, które mogą pojawić się w przypadku zagrożeń pożarowych.

Ważne jest, aby pamiętać, że działania OSP Jarszewo to tylko jedno ogniwo w systemie bezpieczeństwa pożarowego. Wszyscy mieszkańcy powinni być odpowiedzialni i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, takich jak regularna konserwacja instalacji gazowych i elektrycznych, posiadanie sprawnych detektorów dymu oraz zachowanie ostrożności podczas korzystania z urządzeń opalanych w domach.

Dzięki współpracy mieszkańców i służb ratowniczych, można skutecznie zapobiegać pożarom i minimalizować ich skutki. Szanujmy pracę strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie, aby chronić nasze społeczności.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 22:46:53] • [IP: 37.248.164.***]

Na dworze upał a gość w piecu pali. Pewnie mu węgiel+ po zimie w nadmiarze pozostał. Bo chyba nie spalał śmieci. Pojemniki selektywne na każdej wiosce ale trzeba jeszcze tam dojść.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 10:37:06] • [IP: 46.205.136.**]

Strażacy powinni zażądać kwit od firmy kominiarskiej kiedy ostatnio był czyszczony przewód kominowy, wentylacja a jak nie ma to mandat i koszty za przyjazd. Do chwili nie okazania czyszczenia komina zabronić palić w piecu. Takiego właściciela nauczy to żeby co najmniej co kwartał czyścić przewody kominowe jeżeli pali paliwem stałym

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 09:00:19] • [IP: 89.174.73.**]

Ludzie czyśćcie kominy, za takie głupie wyjazdy strażaków powinniście zapłacić to by was nauczyło

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 08:15:54] • [IP: 37.248.153.***]

Kuryllo chce remizę nowa budować w Jarszewie za miliony a na wsi nadal nie ma kanalizacji i dobrej wody!!

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wybory samorządowe odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia 2024 r. Taki scenariusz nakreślił w sobotę marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia ■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■