POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [04.06.2023, 22:11:42] • Kamień Pomorski

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

fot. OSP Jarszewo

Dzisiaj 4 czerwca jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Jarszewo (OSP Jarszewo) została wezwana do akcji gaśniczej pożaru przewodu kominowego w miejscowości Płastkowo. Dzielnie i skutecznie działając, strażacy wkroczyli do akcji, wykorzystując specjalistyczny samochód strażacki z drabiną.

Zadysponowanie OSP Jarszewo do pożaru przewodu kominowego było odpowiedzią na sygnał alarmowy, który dotarł do służb ratunkowych o godzinie 18:06. Sytuacja wymagała natychmiastowego działania, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia i minimalizacji potencjalnych szkód.

Po dotarciu na miejsce strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Z uwagi na umiejscowienie pożaru w przewodzie kominowym, który znajdował się na dachu budynku, zdecydowano się skorzystać z samochodu strażackiego wyposażonego w drabinę z koszem. Dzięki tej specjalistycznej technologii strażacy mogli swobodnie dotrzeć do miejsca pożaru i przystąpić do gaszenia.

Działania strażaków były zdecydowane i skoordynowane.

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

fot. OSP Jarszewo

W trakcie akcji strażackiej, mieszkańcy okolicznych domów zostali poinformowani o sytuacji i ewakuowani na wypadek konieczności.

Ważne jest, aby podkreślić, że dzięki szybkiej reakcji OSP Jarszewo i ich profesjonalnemu podejściu do sytuacji nie odnotowano żadnych ofiar ani poważniejszych uszkodzeń budynku.

Akcja gaśnicza OSP Jarszewo w Płastkowie jest kolejnym przykładem ich profesjonalizmu, odwagi i determinacji w ratowaniu życia i mienia. Mieszkańcy Płastkowa i okolicznych miejscowości mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że mają tak zaangażowaną i kompetentną jednostkę strażacką jak OSP Jarszewo. Ich szybka reakcja na sytuację pożaru przewodu kominowego i skuteczne działania pozwoliły uniknąć większych strat i zagrożeń.

Osp Jarszewo - pożar przewodu kominowego w Płastkowie

fot. OSP Jarszewo

Warto podkreślić, że pożary przewodów kominowych stanowią poważne zagrożenie dla budynków i mieszkańców. Odpowiednia konserwacja i regularne czyszczenie kominów są kluczowe, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich incydentów. Mieszkańcy powinni również być świadomi objawów, które mogą wskazywać na potencjalne problemy z kominem, takie jak dym lub zapach dymu w pomieszczeniach, trudności z odprowadzaniem dymu czy niewłaściwe działanie urządzeń opalanych przez komin. W takich przypadkach należy niezwłocznie skontaktować się z lokalnymi służbami ratowniczymi lub specjalistą od kominków.

Mieszkańcy regionu mogą być pewni, że OSP Jarszewo jest gotowa i zdolna do stawienia czoła wszelkim wyzwaniom, które mogą pojawić się w przypadku zagrożeń pożarowych.

Ważne jest, aby pamiętać, że działania OSP Jarszewo to tylko jedno ogniwo w systemie bezpieczeństwa pożarowego. Wszyscy mieszkańcy powinni być odpowiedzialni i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, takich jak regularna konserwacja instalacji gazowych i elektrycznych, posiadanie sprawnych detektorów dymu oraz zachowanie ostrożności podczas korzystania z urządzeń opalanych w domach.

Dzięki współpracy mieszkańców i służb ratowniczych, można skutecznie zapobiegać pożarom i minimalizować ich skutki. Szanujmy pracę strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie, aby chronić nasze społeczności.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 22:46:53] • [IP: 37.248.164.***]

Na dworze upał a gość w piecu pali. Pewnie mu węgiel+ po zimie w nadmiarze pozostał. Bo chyba nie spalał śmieci. Pojemniki selektywne na każdej wiosce ale trzeba jeszcze tam dojść.

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 10:37:06] • [IP: 46.205.136.**]

Strażacy powinni zażądać kwit od firmy kominiarskiej kiedy ostatnio był czyszczony przewód kominowy, wentylacja a jak nie ma to mandat i koszty za przyjazd. Do chwili nie okazania czyszczenia komina zabronić palić w piecu. Takiego właściciela nauczy to żeby co najmniej co kwartał czyścić przewody kominowe jeżeli pali paliwem stałym

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 09:00:19] • [IP: 89.174.73.**]

Ludzie czyśćcie kominy, za takie głupie wyjazdy strażaków powinniście zapłacić to by was nauczyło

Gość • Poniedziałek [05.06.2023, 08:15:54] • [IP: 37.248.153.***]

Kuryllo chce remizę nowa budować w Jarszewie za miliony a na wsi nadal nie ma kanalizacji i dobrej wody!!

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■