POGODA

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [29.05.2023, 09:54:21] • Dziwnów

Półmaraton DLB

Jacek Głazowski („Luna” Niechorze) wygrał półmaraton zaliczanym do klasyfikacji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Do pokonania 21,098 m zwycięzca potrzebował 1 godziny 27 minut i 33 s. Drugi linię mety przekroczył Tomasz Wierzchowski z Katowic – 1.32,46, trzeci Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 1,34,34. Najszybszą kobietą została Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.)- 1,44,46. Druga linię mety przekroczyła Bożena Jańczak (KB Kamień Pom.)- 1,51,45, trzecia Joanna Plesińska (Goleniów) – 1,51,51. Bieg ukończyło 28 zawodników. Najstarszym uczestnikiem biegu był Zbigniew Kurek (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – rocznik 1951.

Tym razem zawodnicy biegli nową, bardzo wymagającą trasą z Międzywodzia do Wisełki. Dużo wzniesień nie ułatwiało biegu, jednak uczestnikom to nie przeszkadzało.

Organizatorzy dziękują Małgorzacie Janawie, Lucjanowi Mazurowi i Włodzimierzowi Heweltowi za sprawna obsługę biegu i sędziowanie. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli (kategoria K1 i M1 była zwolniona z półmaratonu):