POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [26.05.2023, 21:19:28] • Międzyzdroje

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

25 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”. Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach oraz Koło nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci i młodzieży wyobraźni, możliwość zaprezentowania zdolności plastycznych, propagowanie czytelnictwa oraz aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego beż używek i przemocy oraz promocja zdrowia psychicznego. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać jedną pracę plastyczną inspirowaną poezją, np. wierszami Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej.

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Nadesłano ponad 200 prac z takich miejscowości jak: Goleniów, Jarszewo, Świnoujście, Police, Gryfino, Międzyzdroje, Nowe Czarnowo, Wolin, Wapnica, Wysoka Kamieńska, Gryfice, Stargard, Choszczno, Golczewo czy też Rewal.

Komisja w składzie:
Beata Kiryluk – Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów
Beata Klawa – Prezes Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy i Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wolinie oddział w Międzyzdrojach
Bożena Daniluk – terapeuta zajęciowy Klubu Senior + i wiceprzewodnicząca Koła PSONI w Wolinie
Julianna Rogowska – malarka, dziennikarka, poetka, pasjonatka historii regionu
Bogumiła Popko – członek Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy
Krystyna Marzec – artystka, rzeźbiarka, malarka
Małgorzata Musialska – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach
Iwona Samołyk – Sekretarz Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”
Andrzej Ryfczyński – fotograf
Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Komisja nagrodziła i wyróżniła autorów następujących prac:
Kategoria Przedszkolaki:
I miejsce: Hanna Jóźwiak – Matysiak – Przedszkole „Morskie Skarby”
II miejsce: Zuzanna Karolak – Przedszkole „Promyk słońca” w Dziwnowie
II miejsce: Teresa Dudko – Szkoła Podstawowa w Goleniowie
III miejsce: Anna Kierzynkowska - Przedszkole w Wolinie
III miejsce: Iga Kiedos - Gryfiński Dom Kultury w Gryfinie

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy 1-3)
I miejsce: Jakub Mikołajczak - SP nr 1 w Świnoujściu
II miejsce: Julia Badalewska - SP nr 1 w Międzyzdrojach
III miejsce: Wiktoria Paczkowska - SP nr 6 w Świnoujściu

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy 4-6)
I miejsce: Maja Kocyła - SP w Golczewie
I miejsce: Maja Oblizajek - SP nr 3 w Gryficach
II miejsce: Nina Dudkowska - SP nr 3 w Gryficach
II miejsce: Ewelina Padalko - SP nr 6 w Świnoujściu
III miejsce: Kaja Kuźmicka - SP nr 3 w Gryficach
III miejsce: Marika Tymińska - SP nr 1 w Międzyzdrojach

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy 7-8)
I miejsce: Antonina Sidoruk - SP nr 1 w Międzyzdrojach
II miejsce: Julia Wiśniewska - SP nr 3 w Gryfinie
III miejsce: Carina Ungureanu - SP nr 6 w Świnoujściu
III miejsce: Julia Kolec - SP w Golczewie

Kategoria: Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych
I miejsce: Wiktoria Gasińska - LO w Gryfinie
II miejsce: Blanka Janicka - LO w Gryfinie
III miejsce: Justyna Furmańczyk - LO w Świnoujściu

Kategoria: Szkoły Specjalne
I miejsce: Nicola Włodarczyk - Szkoła Przysposobienia do Pracy w Świnoujściu
II miejsce: Amelia Suchta - Szkoła Przysposobienia do Pracy w Świnoujściu
III miejsce: Aurelia Jakubowska - Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
III miejsce: Emeskada Agatowska - Szkoła Przysposobienia do Pracy w Świnoujściu

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Organizator

Nagroda Koła nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich:
Adrianna Idziak - ZS nr 1 w Choszcznie

Na przybyłych laureatów, ich opiekunów oraz pozostałych gości czekało wiele niespodzianek. Finał rozpoczął się od krótkiej inscenizacji, która była interpretacją wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” przygotowaną na potrzeby wydarzenia przez bibliotekarzy: Andżelikę Gałecką – narratora-Słonia Trąbalskiego, Joannę Wyrobek odgrywającą rolę Babci, Honoratę Bagrowską, którą mogliśmy zobaczyć jako Świerszczyka, Szymona Głoda, który wcielił się w rolę Kaczki Dziwaczki, Małgorzatę Olborską jako Sowę Uszatkę i Karolinę Malec jako Żyrafę.

Organizatorzy chcieli podkreślić rolę współpracy w relacjach międzyludzkich, umiejętność zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów. Podczas finału konkursu wsparcie okazali nam goście, wcielający się w postacie, które możemy znaleźć na nagrodzonych pracach plastycznych. Gościnnie rolę Rekina odegrała Agnieszka Zakrzewska. Jako Pan Tygrys wystąpił Mateusz Bobek - Burmistrz Miasta Międzyzdroje. Biedronką, która dołączyła do inscenizacji była Małgorzata Musialska - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Krystyna Marzec, lokalna artystka, wystąpiła jako Kotek, a w postać Pawicy wcieliła się Beata Klawa – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wolinie Oddział Międzyzdroje.

Goście byli zachwyceni i rozbawieni, bo i „upadków’ nie brakowało…

Po krótkim wstępie, Mateusz Bobek, Beata Klawa, Małgorzata Musialska oraz Andżelika Gałecka wręczyli laureatom nagrody. Każdy finalista konkursu zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie. Przybyli goście mogli spróbować wyśmienitego tortu, który specjalnie na tą uroczystość został wykonany przez Cafe Melba z Międzyzdrojów. Na galę wręczania nagród przybyła grupa przedszkolaków z Przedszkola „Morskie Skarby”, by dopingować swoją koleżankę, która zdobyła I miejsce.

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziękujemy Beacie Klawie, przedstawicielowi Banku Spółdzielczego w Międzyzdrojach za ufundowanie dodatkowych nagród, Małgorzacie Musialskiej z Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za sfinansowanie części nagród w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane w Bibliotece w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskiemu Stowarzyszeniu „Rodzina” za ufundowanie konkursowego tortu. Podziękowania kierujemy także do wspaniałych aktorów: Mateusza Bobka, Małgorzaty Musialskiej, Beaty Klawy, Agnieszki Zakrzewskiej oraz Krystyny Marzec za spontaniczne wsparcie bibliotekarzy podczas finału konkursu.

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do oglądania wystawy prac plastycznych, która zdobi naszą czytelnię i dział dziecięcy.

Bibliotekarze


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Kiska • Poniedziałek [29.05.2023, 15:26:02] • [IP: 89.174.73.**]

Do wszystkich malkontentów! Cieszmy się, że mamy taką operatywną Panią Andżelikę Gałecką ze swoimi przesympatycznymi pracownikami.

Gość • Niedziela [28.05.2023, 21:57:43] • [IP: 37.47.170.*]

Cyrk nie biblioteka 🤦to jest zadanie domu kultury takie rzeczy. No ale czy w tej nadmorskiej wsi ktoś coś??

Gość • Niedziela [28.05.2023, 15:38:28] • [IP: 5.173.154.**]

Cool

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■