POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [26.05.2023, 21:19:28] • Międzyzdroje

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

25 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”. Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach oraz Koło nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci i młodzieży wyobraźni, możliwość zaprezentowania zdolności plastycznych, propagowanie czytelnictwa oraz aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego beż używek i przemocy oraz promocja zdrowia psychicznego. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać jedną pracę plastyczną inspirowaną poezją, np. wierszami Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej.

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Nadesłano ponad 200 prac z takich miejscowości jak: Goleniów, Jarszewo, Świnoujście, Police, Gryfino, Międzyzdroje, Nowe Czarnowo, Wolin, Wapnica, Wysoka Kamieńska, Gryfice, Stargard, Choszczno, Golczewo czy też Rewal.

Komisja w składzie:
Beata Kiryluk – Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów
Beata Klawa – Prezes Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy i Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wolinie oddział w Międzyzdrojach
Bożena Daniluk – terapeuta zajęciowy Klubu Senior + i wiceprzewodnicząca Koła PSONI w Wolinie
Julianna Rogowska – malarka, dziennikarka, poetka, pasjonatka historii regionu
Bogumiła Popko – członek Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy
Krystyna Marzec – artystka, rzeźbiarka, malarka
Małgorzata Musialska – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach
Iwona Samołyk – Sekretarz Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”
Andrzej Ryfczyński – fotograf
Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Komisja nagrodziła i wyróżniła autorów następujących prac:
Kategoria Przedszkolaki:
I miejsce: Hanna Jóźwiak – Matysiak – Przedszkole „Morskie Skarby”
II miejsce: Zuzanna Karolak – Przedszkole „Promyk słońca” w Dziwnowie
II miejsce: Teresa Dudko – Szkoła Podstawowa w Goleniowie
III miejsce: Anna Kierzynkowska - Przedszkole w Wolinie
III miejsce: Iga Kiedos - Gryfiński Dom Kultury w Gryfinie

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy 1-3)
I miejsce: Jakub Mikołajczak - SP nr 1 w Świnoujściu
II miejsce: Julia Badalewska - SP nr 1 w Międzyzdrojach
III miejsce: Wiktoria Paczkowska - SP nr 6 w Świnoujściu

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy 4-6)
I miejsce: Maja Kocyła - SP w Golczewie
I miejsce: Maja Oblizajek - SP nr 3 w Gryficach
II miejsce: Nina Dudkowska - SP nr 3 w Gryficach
II miejsce: Ewelina Padalko - SP nr 6 w Świnoujściu
III miejsce: Kaja Kuźmicka - SP nr 3 w Gryficach
III miejsce: Marika Tymińska - SP nr 1 w Międzyzdrojach

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy 7-8)
I miejsce: Antonina Sidoruk - SP nr 1 w Międzyzdrojach
II miejsce: Julia Wiśniewska - SP nr 3 w Gryfinie
III miejsce: Carina Ungureanu - SP nr 6 w Świnoujściu
III miejsce: Julia Kolec - SP w Golczewie

Kategoria: Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych
I miejsce: Wiktoria Gasińska - LO w Gryfinie
II miejsce: Blanka Janicka - LO w Gryfinie
III miejsce: Justyna Furmańczyk - LO w Świnoujściu

Kategoria: Szkoły Specjalne
I miejsce: Nicola Włodarczyk - Szkoła Przysposobienia do Pracy w Świnoujściu
II miejsce: Amelia Suchta - Szkoła Przysposobienia do Pracy w Świnoujściu
III miejsce: Aurelia Jakubowska - Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
III miejsce: Emeskada Agatowska - Szkoła Przysposobienia do Pracy w Świnoujściu

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Organizator

Nagroda Koła nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich:
Adrianna Idziak - ZS nr 1 w Choszcznie

Na przybyłych laureatów, ich opiekunów oraz pozostałych gości czekało wiele niespodzianek. Finał rozpoczął się od krótkiej inscenizacji, która była interpretacją wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” przygotowaną na potrzeby wydarzenia przez bibliotekarzy: Andżelikę Gałecką – narratora-Słonia Trąbalskiego, Joannę Wyrobek odgrywającą rolę Babci, Honoratę Bagrowską, którą mogliśmy zobaczyć jako Świerszczyka, Szymona Głoda, który wcielił się w rolę Kaczki Dziwaczki, Małgorzatę Olborską jako Sowę Uszatkę i Karolinę Malec jako Żyrafę.

Organizatorzy chcieli podkreślić rolę współpracy w relacjach międzyludzkich, umiejętność zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów. Podczas finału konkursu wsparcie okazali nam goście, wcielający się w postacie, które możemy znaleźć na nagrodzonych pracach plastycznych. Gościnnie rolę Rekina odegrała Agnieszka Zakrzewska. Jako Pan Tygrys wystąpił Mateusz Bobek - Burmistrz Miasta Międzyzdroje. Biedronką, która dołączyła do inscenizacji była Małgorzata Musialska - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Krystyna Marzec, lokalna artystka, wystąpiła jako Kotek, a w postać Pawicy wcieliła się Beata Klawa – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wolinie Oddział Międzyzdroje.

Goście byli zachwyceni i rozbawieni, bo i „upadków’ nie brakowało…

Po krótkim wstępie, Mateusz Bobek, Beata Klawa, Małgorzata Musialska oraz Andżelika Gałecka wręczyli laureatom nagrody. Każdy finalista konkursu zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie. Przybyli goście mogli spróbować wyśmienitego tortu, który specjalnie na tą uroczystość został wykonany przez Cafe Melba z Międzyzdrojów. Na galę wręczania nagród przybyła grupa przedszkolaków z Przedszkola „Morskie Skarby”, by dopingować swoją koleżankę, która zdobyła I miejsce.

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziękujemy Beacie Klawie, przedstawicielowi Banku Spółdzielczego w Międzyzdrojach za ufundowanie dodatkowych nagród, Małgorzacie Musialskiej z Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za sfinansowanie części nagród w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane w Bibliotece w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskiemu Stowarzyszeniu „Rodzina” za ufundowanie konkursowego tortu. Podziękowania kierujemy także do wspaniałych aktorów: Mateusza Bobka, Małgorzaty Musialskiej, Beaty Klawy, Agnieszki Zakrzewskiej oraz Krystyny Marzec za spontaniczne wsparcie bibliotekarzy podczas finału konkursu.

Finał konkursu plastycznego pt. „Namalowane wierszem”

fot. Andrzej Ryfczyński

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do oglądania wystawy prac plastycznych, która zdobi naszą czytelnię i dział dziecięcy.

Bibliotekarze


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Poniedziałek [29.05.2023, 20:16:52] • [IP: 46.205.140.**]

To nie dom kultury zajmuje się bajkami i czytelnictwem. Właśnie to jest w gestii biblioteki, czytelnictwa. Sam tytuł konkursu mówi za siebie. Proszę nie komentować w sposób niedorzeczny.

Kiska • Poniedziałek [29.05.2023, 15:26:02] • [IP: 89.174.73.**]

Do wszystkich malkontentów! Cieszmy się, że mamy taką operatywną Panią Andżelikę Gałecką ze swoimi przesympatycznymi pracownikami.

Gość • Niedziela [28.05.2023, 21:57:43] • [IP: 37.47.170.*]

Cyrk nie biblioteka 🤦to jest zadanie domu kultury takie rzeczy. No ale czy w tej nadmorskiej wsi ktoś coś??

Gość • Niedziela [28.05.2023, 15:38:28] • [IP: 5.173.154.**]

Cool

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■