POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.05.2023, 15:38:03] • Międzyzdroje

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

20 – 21 maja br. w Ogrodach Przelewice pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbywała się druga edycja Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego. Ogrody Przelewice – po przejęciu przez samorząd województwa – stały się Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Na placu głównym ustawiono licznie namioty tworząc swoistą „aleję smaków”, a wydarzenie miało charakter otwarty. Każdy z uczestników mógł zaprezentować to co ma najlepszego: rękodzieło, rzemiosło czy kuchnię regionalną. W trakcie trwania dwudniowej imprezy odbywał się przegląd zespołów i kapel ludowych, konkurs tradycji kulinarnych Pomorza Zachodniego oraz konkurs na „Sołtysa Roku”.

Na prezentacjach nie mogło nas zabraknąć, wszak Gmina Międzyzdroje ma się czym pochwalić: prężnie działają zespoły śpiewacze „Bryza” i „Fale”, zespół „Osada Pieśni Grodno”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” z Wapnicy, jak również grupy działające przy Międzynarodowym Domu Kultury ( np. Inspiracje ).

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Z naszej Gminy w prezentacjach udział wzięły: w sobotę 21 maja - zespół śpiewaczy „Bryza” oraz KGW „Wiklina” z Wapnicy, w niedzielę 22 maja br. zespół „Osada Pieśni Grodno”. Zgodnie z regulaminem festiwalu zespół „Osada Pieśni Grodno” zakwalifikował się do konkursu przeglądu kapel i zespołów ludowych i… wyśpiewał wyróżnienie, zdobywając nagrodę w wysokości 1 000 zł.

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Nasze Panie z KGW Wiklina zaprezentowały piękne rękodzieło, ręcznie robione zabawki, chusty, makramy, zaś zespół „Bryza” występując z morskim repertuarem „rozbujał przelewicką publiczność”.

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Szczerze gratuluję zespołowi osada Pieśni Grodno, ale brawa należą się również wszystkim uczestnikom festiwalu z naszej Gminy. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, godną promocję Międzyzdrojów i Wasze zaangażowanie – podsumował burmistrz Mateusz Bobek.

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■