POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.05.2023, 15:38:03] • Międzyzdroje

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

20 – 21 maja br. w Ogrodach Przelewice pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbywała się druga edycja Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego. Ogrody Przelewice – po przejęciu przez samorząd województwa – stały się Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Na placu głównym ustawiono licznie namioty tworząc swoistą „aleję smaków”, a wydarzenie miało charakter otwarty. Każdy z uczestników mógł zaprezentować to co ma najlepszego: rękodzieło, rzemiosło czy kuchnię regionalną. W trakcie trwania dwudniowej imprezy odbywał się przegląd zespołów i kapel ludowych, konkurs tradycji kulinarnych Pomorza Zachodniego oraz konkurs na „Sołtysa Roku”.

Na prezentacjach nie mogło nas zabraknąć, wszak Gmina Międzyzdroje ma się czym pochwalić: prężnie działają zespoły śpiewacze „Bryza” i „Fale”, zespół „Osada Pieśni Grodno”, Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” z Wapnicy, jak również grupy działające przy Międzynarodowym Domu Kultury ( np. Inspiracje ).

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Z naszej Gminy w prezentacjach udział wzięły: w sobotę 21 maja - zespół śpiewaczy „Bryza” oraz KGW „Wiklina” z Wapnicy, w niedzielę 22 maja br. zespół „Osada Pieśni Grodno”. Zgodnie z regulaminem festiwalu zespół „Osada Pieśni Grodno” zakwalifikował się do konkursu przeglądu kapel i zespołów ludowych i… wyśpiewał wyróżnienie, zdobywając nagrodę w wysokości 1 000 zł.

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Nasze Panie z KGW Wiklina zaprezentowały piękne rękodzieło, ręcznie robione zabawki, chusty, makramy, zaś zespół „Bryza” występując z morskim repertuarem „rozbujał przelewicką publiczność”.

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Szczerze gratuluję zespołowi osada Pieśni Grodno, ale brawa należą się również wszystkim uczestnikom festiwalu z naszej Gminy. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, godną promocję Międzyzdrojów i Wasze zaangażowanie – podsumował burmistrz Mateusz Bobek.

Prezentacja Gminy Międzyzdroje podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego

fot. Organizator

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■