POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.05.2023, 22:43:51] • zachodniopomorskie

Konferencja Gospodarcza w Gryficach 23.05

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji w ramach cyklu Gryfickie Forum Społeczno-Gospodarcze, która odbędzie się 23 maja 2023 r. w siedzibie Wydziału ZPSB w Gryficach.

Rozwój regionu – rozumiany jako proces podnoszenia jego konkurencyjności gospodarczej – nieodłącznie wiąże się ze wzrostem poziomu i jakości życia jego mieszkańców. Tym samym stanowi zasadniczy cel i wyzwanie dla wszystkich aktorów uczestniczących w procesie współzarządzania rozwojem regionalnym – organów władzy publicznej i samorządowej, podmiotów gospodarczych i samych obywateli.

Temat tegorocznej konferencji dotyczy innowacyjności jako jednego z ważniejszych czynników rozwoju regionalnego oraz poszukiwania bardziej skutecznych rozwiązań w tym obszarze. Punktem wyjścia do dyskusji jest kwestia: Jakie procesy, działania, instrumenty współzarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym można określić jako innowacyjne? Jak je wykorzystać dla rozwoju regionu gryfickiego?

Szczegółowy program wydarzenia

www.zpsb.pl/gryfice/wp-content/uploads/sites/2/2023/05/Zaproszenie-wersja-internetowa-wersja-zmieniona-212x300.jpg

To kolejne wydarzenie współorganizowane przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu i Gryficki Klaster Energii. W czerwcu ubiegłego roku instytucje podpisały porozumienie na rzecz współpracy. Od tamtej pory zorganizowały konferencje na temat odbudowy energetycznej Ukrainy z udziałem byłego ministra gospodarki Jacka Piechoty, seminarium na temat budowy potencjału offshore firm z Pomorza Zachodniego czy współpracy w zakresie tworzenia zielonych technologii dla miast w Wałczu.

Przypomnijmy najbliższa konferencja gospodarcza w Gryficach odbędzie się 23 maja w ZPSB w Gryficach przy ulicy Piłsudskiego. Początek o godzinie 10.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■