POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.05.2023, 22:43:51] • zachodniopomorskie

Konferencja Gospodarcza w Gryficach 23.05

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji w ramach cyklu Gryfickie Forum Społeczno-Gospodarcze, która odbędzie się 23 maja 2023 r. w siedzibie Wydziału ZPSB w Gryficach.

Rozwój regionu – rozumiany jako proces podnoszenia jego konkurencyjności gospodarczej – nieodłącznie wiąże się ze wzrostem poziomu i jakości życia jego mieszkańców. Tym samym stanowi zasadniczy cel i wyzwanie dla wszystkich aktorów uczestniczących w procesie współzarządzania rozwojem regionalnym – organów władzy publicznej i samorządowej, podmiotów gospodarczych i samych obywateli.

Temat tegorocznej konferencji dotyczy innowacyjności jako jednego z ważniejszych czynników rozwoju regionalnego oraz poszukiwania bardziej skutecznych rozwiązań w tym obszarze. Punktem wyjścia do dyskusji jest kwestia: Jakie procesy, działania, instrumenty współzarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym można określić jako innowacyjne? Jak je wykorzystać dla rozwoju regionu gryfickiego?

Szczegółowy program wydarzenia

www.zpsb.pl/gryfice/wp-content/uploads/sites/2/2023/05/Zaproszenie-wersja-internetowa-wersja-zmieniona-212x300.jpg

To kolejne wydarzenie współorganizowane przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu i Gryficki Klaster Energii. W czerwcu ubiegłego roku instytucje podpisały porozumienie na rzecz współpracy. Od tamtej pory zorganizowały konferencje na temat odbudowy energetycznej Ukrainy z udziałem byłego ministra gospodarki Jacka Piechoty, seminarium na temat budowy potencjału offshore firm z Pomorza Zachodniego czy współpracy w zakresie tworzenia zielonych technologii dla miast w Wałczu.

Przypomnijmy najbliższa konferencja gospodarcza w Gryficach odbędzie się 23 maja w ZPSB w Gryficach przy ulicy Piłsudskiego. Początek o godzinie 10.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grodno: Mężczyzna w stanie wyziębienia wydobyty przez strażaków z grząskiej gliny. Zespoły ratunkowe, składające się z pięciu Jednostek Operacyjno-Technicznych (JOP), przemieszczały się w niedziele od strony Międzyzdrojów w stronę Grodna, aby dotrzeć do miejsca wypadku. Teren, na którym doszło do zdarzenia, okazał się wyjątkowo trudny - grząska glina znacznie utrudniała dostęp. Mimo to, dzięki zdecydowanym działaniom ratowników OSP, udało się zlokalizować poszkodowanego w stanie mocnego wyziębienia, z nogami zasypanymi w gęstej masie ■ Kolejny wyrok w kamieńskich instytucjach gminnych. Ostatnio po Kamieniu krąży anegdota, że przydałaby się nowa gra miejska pt. gdzie pracuje jakaś księgowa bez wyroku? W piątek 26 stycznia 2024r. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił wyrok w sprawie byłego wójta Rewala. Oskarżonych w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie było jeszcze 5 osób, w tym 3 skarbników gminy. Osoby te otrzymały wyroki od 8 miesięcy do ponad 1,5 roku więzienia. Sprawa toczyła się od wielu lat. Jest to wyrok nieprawomocny – wydany w pierwszej instancji. Jedną z osób skazanych jest Iwona S. Była skarbniczka gminy Rewal i była pracownica spółki Wodociągi Rewal, a obecnie główna księgowa w jednostkach organizacyjnych gminy Kamień Pomorski. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskim Domu Kultury ■