POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [26.04.2023, 21:13:20] • Gmina Wolin

S3, Troszyn-Dargobądz-Świnoujście na półmetku. Zobacz film!

S3, Troszyn-Dargobądz-Świnoujście na półmetku. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do zakończenia budowy całej trasy S3 ze Świnoujścia do Lubawki, granicy Czech pozostało niewiele. W budowie jest odcinek Bolków-Lubawka o długości 31,3 km oraz dwa nasze odcinki: Świnoujście-Dargobądz-Troszyn o łącznej długości 33 km. Planowane zakończenie tych inwestycji to przyszły rok.Redakcja iswinoujscie.pl i ikamien.pl miała w poniedziałek 24 kwietnia okazję być na każdym ważnym miejscu budowy drogi szybkiego ruchu - S3. Zaczęliśmy od stałego lądu w Recławiu, gdzie kładziona była masa bitumiczna na przygotowaną podsypkę nowego prawego pasa jezdni Wolin-Troszyn. Właśnie tutaj będą montowane przęsła nowego, drugiego mostu łukowego. Istniejący most, budowany prawie 20 lat temu, został dostarczony drogą wodną i montowany od strony wody.

S3, Troszyn-Dargobądz-Świnoujście na półmetku. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Tym razem nowe przęsło będzie nasuwane ze stałego lądu na Wyspę Wolin, a pływające jednostki będą tylko podtrzymywać je. Zmieni się też całkowicie komunikacja od strony wschodniej Wolina do Troszyna. Pomiędzy wiatrakami a nową drogą S3 powstanie całkowicie nowa droga lokalna. Tak od Ratusza w Wolinie przez dawny most pojedziemy do Troszyna od strony południowej, od strony wiatraków nową drogą. Natomiast stara trójka zostanie rozebrana, a częściowo po niej i na dawnym poboczu powstanie druga, lewa nitka S3 Wolin-Troszyn.

S3, Troszyn-Dargobądz-Świnoujście na półmetku. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Bardzo ważny jest węzeł zachodni w Dargobądzu. Są już podpory i przęsła oraz uformowany cały odcinek nowej trasy, na którym będzie lana masa bitumiczna. Ten węzeł jest w samym środku Wyspy Wolin i ma bardzo ważne znaczenie.

S3, Troszyn-Dargobądz-Świnoujście na półmetku. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Podobnie jest w Międzyzdrojach czy Łunowie. Można określić, że prace są na półmetku i wkrótce będzie z górki. Może to nieco za duży optymizm, ale nie ma przestoju na budowie, a praca wre. Zaczyna się wielkie betonowanie konstrukcji mostowych i wiaduktów oraz układanie masy bitumicznej. Ta batalia będzie do końca tego roku.

S3, Troszyn-Dargobądz-Świnoujście na półmetku. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Najgorszą wiadomością jest to, że na żadnym odcinku nowej S3 do sezonu nie uda się poprawić drożności wąskich prowizorycznych objazdów. Szykuje nam się trudny okres komunikacyjny w tym sezonie. Musimy przetrwać ten czas.

S3, Troszyn-Dargobądz-Świnoujście na półmetku. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Poniedziałek [08.05.2023, 15:57:53] • [IP: 178.43.203.**]

Dolny Śląsk powinien się uczyć jak się buduje drogi od Zachodniopomorskiego. Wjazd do Wrocławia od północy (Lubin Polkowice) i do samego Wrocławia to śmiech na sali. Jednojezdniowa droga i to bez pobocza.

Gość • Niedziela [30.04.2023, 09:01:08] • [IP: 46.205.128.**]

Ale będzie jazda bez trzymanki.

Gość • Sobota [29.04.2023, 11:34:53] • [IP: 83.11.64.***]

Dobra wiadomość.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■