POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.05.2023, 07:01:50] • zachodniopomorskie

Więcej stacji meteorologicznych na Pomorzu Zachodnim. Szansa na kolejne finansowe wsparcie

Zbierają dane pogodowe przydatne gospodarstwom rolnym położonym w pobliżu, a rejestrowane parametry mogą posłużyć rolnikom m.in. w podejmowaniu racjonalnych decyzji związanych z ochroną roślin. Rusza tegoroczny nabór wniosków w którym gminy i powiaty mogą zdobyć dofinansowanie na posadowienie stacji meteorologicznych na terenie Pomorza Zachodniego.

O wsparcie finansowe z budżetu województwa zachodniopomorskiego mogą starać się zachodniopomorskie gminy oraz powiaty, które realizują w 2023 r. zadanie polegające na posadowieniu stacji meteorologicznych oraz zobowiążą się do nieodpłatnego, nieograniczonego przekazywania danych pochodzących z tych stacji Województwu.

Warunkiem ubiegania się o pomoc finansową jest posiadanie przez gminę/powiat aktualnej, pisemnej akceptacji lokalizacji wydanej przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, administratora Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej w Polsce.

- Posadowienie nowych stacji - uszczelnienie systemu monitoringu zjawisk pogodowych - pozwoli nie tylko uzyskać wiarygodniejsze dane dotyczące województwa, ale równocześnie da możliwość na optymalne rozmieszczenie punktów pomiarowych. Jednocześnie punkty te włączone zostaną do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej - mówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gminy i powiaty mogą ubiegać się o dotację na pokrycie do 80% kosztów kwalifikowanych zadania. Wsparcie dla jednego beneficjenta może wynieść maksymalnie 50 tys. zł. Łączna pula środków dla naboru w 2023 r. wynosi 500 tys. zł.

Wnioski należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin do 19 maja br. Dokumenty dostępne na stronie: www.wrir.wzp.pl w zakładce: Stacje meteorologiczne.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■