POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [31.03.2023, 12:28:22] • Gmina Wolin

Ruszy przebudowa drogi powiatowej na odcinku Laska-Recław

Ruszy przebudowa drogi powiatowej na odcinku Laska-Recław

fot. Organizator

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że dzisiaj tj.30 marca 2023 roku w świetlicy wiejskiej w miejscowości Laska (gmina Wolin) została podpisana bardzo ważna dla mieszkańców tego rejonu, umowa o przebudowę drogi Laska-Recław.

W imieniu Powiatu Kamieńskiego umowę przy kontrasygnacie skarbnika Ewy Tokarzewskiej podpisali starosta Józef Malec oraz wicestarosta Joanna Piwińska. Przy podpisaniu uczestniczyli: poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, burmistrz Wolina Ewa Grzybowska, zastępca burmistrza Wolina Jarosław Mikołajczyk oraz sołtys sołectwa Laska Urszula Jamrożek.

Rzeczowy zakres prac przy realizacji zadania zakłada: rozbudowę odcinka istniejącej drogi powiatowej od miejscowości Laska do miejscowości Recław, w gminie Wolin, o łącznej długości 3228 m, m.in. poprzez wycinkę drzew, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni wraz z poszerzeniami, budowę i przebudowę ciągów pieszych w terenie zabudowanym, budowę zatoki autobusowej, budowę i przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, remont przepustów pod koroną drogi, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt wykonania robót przewidzianych umową wynosi 10 577 365,34 zł.

Środki na realizację powyższej inwestycji pochodzą z trzech źródeł:

- Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - kwota dofinansowania - 7 840 000,00 zł,

- Gmina Wolin - 700 000,00 zł;

- Powiat Kamieński - 2 039 365,34 zł

Prace remontowe mają zostać wykonane w ciągu 10-ciu miesięcy od daty zawarcia umowy z firmą STRABAG Sp. z o.o.

źródło: powiatkamienski.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [31.03.2023, 19:32:45] • [IP: 77.3.174.*]

Bardzo ładnie i pięknie tylko ja w swym imieniu proponuję całej delegacji przejażdżkę drogą Wolin - Unin. Jadąc samochodem nie zapominać zabrać ze sobą kask na głowę, aby się nikomu krzywda nie stała. Nie chodzi o remont drogi ale sami zobaczycie na własne oczy jakie jest tu zagrożenie. Co któreś drzewo uschłe nie jedne to tylko kikut strach jechać chociaż przy małym wietrze. Większość się nadaje tylko do wycinki.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■