POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [26.03.2023, 18:25:30] • Gmina Międzyzdroje

Ważą się losy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wapnicy i Lubina. Zobacz film!

Ważą się losy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wapnicy i Lubina. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkańcy Wapnicy jeszcze przed oficjalnym spotkaniem z projektantami, które odbędzie się 30 marca o godzinie 17:00. w Wiklinie wielokrotnie wcześniej spotkali się i uzgadniali propozycje do przyszłego planu zagospodarowania przestrzennego.

To nie przelewki. Każde słowo, każdy przecinek zapisany w tym dokumencie zaważy o losach Wapnicy i Lubina. Dlatego mieszkańcy sami się zorganizowali i wraz z zaproszonymi fachowcami przedyskutowali różne propozycje zapisu do planu rozwoju swojej miejscowości jeszcze na etapie jego tworzenia. W szerokiej dyskusji i zasięgnięcia opinii u fachowców nawet drogą zdalną, można stwierdzić, że mieszkańcy Wapnicy nie chcą by tu był skansen. Nie zgadzają się też by ich małą ojczyznę zabetonowano. Chcą by ich ojcowizna mogła dobrze służyć do bez skrępowanego życia. By mogli wybudować mieszkanie. Aby turystyka mogła istnieć przez cały rok, bo fabryki tutaj nie zbudują. Widać dużą determinacje mieszkańców co do zapisów w przyszły dokumencie który będzie podstawą dalszego rozwoju.

Ważą się losy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wapnicy i Lubina. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dlatego BURMISTRZ MIĘDZYZDROJÓW zaprasza mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych, na dyskusję publiczną dotyczącą przyjętych rozwiązań w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Lubin i Wapnica.

Zainteresowanych mieszkańców Lubina zapraszamy w dniu 29 marca 2023 r. o godz. 17:00 w nowej remizie OSP przy ulicy Głównej 27c w Lubinie.

Ważą się losy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wapnicy i Lubina. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Natomiast dyskusja publiczna mieszkańców Wapnicy odbędzie się w dniu 30 marca 2023 r. o godz. 17:00 w świetlicy „Wiklina” przy ulicy Turkusowej 26 w Wapnicy.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Referat Infrastruktury w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach przy Placu Ratuszowym 1:
- Plan miejscowy: nr tel. 91 32 75 651.
- Budowa drogi: nr tel. 91 32 75 659.

Projekt planu dostępny jest do 18 kwietnia 2023 r., na stronie BIP urzędu: bip.miedzyzdroje.pl/artykul/2023-4 oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach przy Placu Ratuszowy 1, w pokoju nr 209.

Uwagi do projektu planu oraz uwagi i wnioski w ramach postępowania w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko należy składać na piśmie do Burmistrza Międzyzdrojów, na adres Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: um@miedzyzdroje.pl lub elektronicznej skrzynki odbiorczej: ePUAP - /ag8136hfl j/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska, nazwy osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej oraz adresu, a także oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 2 maja 2023 r.

Materiały archiwalne.

Ważą się losy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wapnicy i Lubina. Zobacz film!

01.04.2015rok( fot. archiwum )


Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Czwartek [20.04.2023, 11:35:19] • [IP: 83.23.184.***]

Jeżeli ważą się LOSY w- Państwie-, to na pewno na niekorzyść Mieszkańców. Kasta deweloperów przekręci na swoją korzyść teraz lub później przy zmianach.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 14:27:03] • [IP: 37.248.176.***]

GDZIE LERZY ULICA OKRĄGLA SZUKAĆ TRZEBA TAKA NENDZA

Gość • Wtorek [28.03.2023, 20:37:29] • [IP: 89.174.73.**]

Oj, władza pobuduje co będzie chciała, w końcu uczyli się od najlepszych, dzięki którym Międzyzdroje betonem stoi, a" muszla koncertowa" udaje coś ładnego w centrum spacerowym.

Gość • Wtorek [28.03.2023, 19:36:41] • [IP: 5.173.24.**]

Pani na małym bierze 2 zł za minute to pewnie sie oplaca hahahah. Nie chodzi co tylko jak to zrobic zeby bylo mega.

GośćBodzio • Poniedziałek [27.03.2023, 12:52:15] • [IP: 89.174.73.**]

Na małych nikt nie zarobi !

Gość • Poniedziałek [27.03.2023, 09:07:34] • [IP: 89.174.73.**]

A kiedy będzie robiona ul. Okrągła bo chyba największą tragedia w gminie,

Gość • Poniedziałek [27.03.2023, 08:52:30] • [IP: 195.116.253.***]

Przede wszystkim to niska zabudowa, a na TO małe domki do 70m2 Żadnych apartamentowców i jak najmniej betonu.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■