POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [19.03.2023, 19:23:53] • Wolin

Dzień Kobiet z Moniką Urlik. Zobacz fotogalerię!

Dzień Kobiet z Moniką Urlik. Zobacz fotogalerię!

fot. Andrzej Ryfczyński

Koncert Moniki Urlik odbył się 8 marca w Dworku Wolińskim. Piosenkarka zaczarowała publiczność piękną muzyką z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel.

„Nie tylko w powiecie mówią o kobiecie" to wydarzenie skierowane do kobiet z okazji ich święta. Jego inicjatorem była obecna Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska, będąca jeszcze wtedy dyrektorem Wolińskiego Ośrodka Kultury.

Dzień Kobiet z Moniką Urlik. Zobacz fotogalerię!

fot. Andrzej Ryfczyński

To już tradycja, że dzień ten musi być wyjątkowy, dlatego w tym roku zaproszono Monikę Urlik z zespołem wykonującym muzykę z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel. Koncert miał jak zawsze charakter otwarty, oprócz licznie przybyłych mieszkańców gminy Wolin można było spotkać sporo osób spoza jej granic.

Dzień Kobiet z Moniką Urlik. Zobacz fotogalerię!

fot. Andrzej Ryfczyński

Przy pełnej sali muzycy przez niemal dwie godziny czarowali ze sceny publiczność, która potem nie chciała ich z niej wypuścić. I nie ma co się dziwić, bo koncert był wyjątkowy. Pani Monika ostatni kwadrans po zejściu zespołu sama grała i śpiewała.

Dzień Kobiet z Moniką Urlik. Zobacz fotogalerię!

fot. Andrzej Ryfczyński

Po koncercie, z lampką wina Panie jeszcze długo rozmawiały, wspominały o dawnych czasach PRL-u, bowiem wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii „Kobiety z PRL-u" autorstwa Andrzeja Ryfczyńskiego, która została bardzo pozytywnie odebrana przez uczestników. Była to sentymentalna podróż do przeszłości niejednokrotnie wywołująca uśmiech na twarzach widzów.

Dzień Kobiet z Moniką Urlik. Zobacz fotogalerię!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzień Kobiet z Moniką Urlik. Zobacz fotogalerię!

fot. Andrzej Ryfczyński

Zobacz fotogalerię
ikamien.pl/fotografie/364/

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [20.03.2023, 15:16:15] • [IP: 46.205.128.***]

Świetna piosenkarka. Gratulacje za to że tutaj koncertowała.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■