POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [13.03.2023, 17:54:22] • zachodniopomorskie

Pod naszym patronatem Konferencja na temat odbudowy energetycznej Ukrainy

Pod naszym patronatem Konferencja na temat odbudowy energetycznej Ukrainy

fot. Organizator

Pięćdziesiąt cztery osoby przyjechały do Gryfic by uczestniczyć w konferencji na temat odbudowy Ukrainy przez firmy z Polski i UE. Organizatorami konferencji byli Gryficki Klastr Energii i Polsko - Ukraińską Izbą Gospodarczą w Warszawie. Spotkanie gospodarcze odbyło się w Zakładzie Elektrycznym Gryfice "ZEGGryfice". To prywatne przedsiębiorstwo z branży energetycznej w tym roku obchodzi 35 lat działalności. Na liście uczestników byli przedstawiciele firm z Polski, Ukrainy i Niemiec.

Prelegentami w czasie konferencji w Gryficach byli:
- Jacek Piechota, prezes Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Warszawie,
- Joanna Tokarczuk z Wałbrzyskiego Klastra Energii,
- Artur Lijewski z Zarządu Portu w Kołobrzegu,
- mecenas Aleksander Bolko z Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej,
- Marcin Szewczyk z firmy produkującej oświetlenie Lena Lighitng w Środzie Wielkopolskiej,
- Katarzyna Rogoźnicka była pracownik polskiej placówki dyplomatycznej w Kazachstanie,
- Tomasz Aniuksztys - specjalista ds. funduszy europejskich,
- Aleksander Bohdziewicz z firmy Kensington Green w Poznaniu,
- Przemysła Przyjazny doradca Krajowej Izby klastrów Energetycznych.

Pod naszym patronatem Konferencja na temat odbudowy energetycznej Ukrainy

fot. Organizator

- Planowane wydatki na odbudowę Ukrainy to 900 000 000 milionów amerykańskich dolarów. Dziś polskie firmy pomagają w dostawach niezbędnych rzeczy dla Ukrainy, ale także obywatelom tego kraju potrzebującym pomocy od roku. Firmy z Polski mogą aktywnie uczestniczyć w odbudowie kraju, ale w tym zakresie muszą połączyć siły by skutecznie pozyskiwać zlecenia - mówił Jacek Piechota z Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jacek Piechota zapowiedział organizację kolejnej konferencji gospodarczej Baltic Business Forum w Świnoujściu.
Konferencja w Gryficach organizowana przez Gryficki Klaster Energii i odbywała się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizację wydarzenie wspierali również:
- Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie,
- Lubuski Klaster Metalowy,
- Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Gryficach
- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Biuro w Poznaniu
- Polskie Stowarzyszenie Żużlowe - Poznań,
- Polska Izba Elektromobilności w Zielonej Górze,
- Klaster Metalika w Szczecinie
- Cambria w Dębnie,
- Twoje Radio,
- SMW w Poznaniu,
- Wodociągowiec.pl,
- Portal Gospodarka Morska,
- Portal Zielona Gospodarka

Pod naszym patronatem Konferencja na temat odbudowy energetycznej Ukrainy

fot. Organizator

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach oraz Liceum Plastycznego w Gryficach wzięli udział w konferencji jako wolontariusze wspierając organizatorów w przygotowaniu wydarzenia.

Na zdjęciu Oświetlenie uliczne firmy Lena Lighting ze Środy Wielkopolskiej może być polską marką w Ukrainie.

Konferencja na temat odbudowy Ukrainy w Gryficach cieszyła się dużym zainteresowaniem, że brakowało miejsca dla wszystkich, którzy przyjechali.


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Wtorek [14.03.2023, 14:30:13] • [IP: 122.150.40.***]

To chyba ci uczniowie nabili frekwencje. Widac tylko dziesieciu chlopa, ktorzy chyba nawet nie wiedza gdzie jest Ukraina. Wiedza za to, gdzie maja swoja kieszen.

Gość • Wtorek [14.03.2023, 11:22:53] • [IP: 83.20.239.***]

chciałbym to zobaczyć !!

Gość • Wtorek [14.03.2023, 10:13:57] • [IP: 46.205.136.**]

Won z naszego kraju

Gość • Wtorek [14.03.2023, 10:06:34] • [IP: 213.155.172.***]

naiwni idioci, nawet grosza tam nie zarobicie, już się Wasi bracia sojusznicy o to postarają

Gość • Wtorek [14.03.2023, 09:42:19] • [IP: 5.173.27.**]

Ci że zdjęcia do roboty się nie nadają,

Gość • Poniedziałek [13.03.2023, 21:23:18] • [IP: 89.12.2.**]

To taki dobry teraz temat -nic wiecej. zamiast gadac to zrobcie cos, nieroby.

Gość • Poniedziałek [13.03.2023, 18:32:07] • [IP: 37.30.109.*]

piechota taaa juz odbudowali jak u nas stocznie

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■