POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [10.03.2023, 08:06:05] • Dziwnów

Wspólne ćwiczenia jednostek SAR -u w Dziwnowie

Wspólne ćwiczenia jednostek SAR -u w Dziwnowie

fot. SAR Dziwnów

W Dziwnowie odbyły się wspólne ćwiczenia jednostek ratowniczych SAR - u. Głównie byli to ratownicy z województwa zachodniopomorskiego, ale obecna była także MRCK Gdynia.

Ćwiczenia odbyły się w sobotę, 4 marca. Brali w nich udział jednostki ratownicze SAR - u takie jak: m/s Pasat, m/s Cyklon, BSR Dziwnów (R-19, R-28), MPCK Świnoujście, MRCK Gdynia a także WOPR Dziwnów.

Wspólne ćwiczenia jednostek SAR -u w Dziwnowie

fot. SAR Dziwnów

Jak informuje SAR BSR Dziwnów celem ćwiczeń było planowanie poszukiwań oraz współpraca OSC (koordynator na miejscu akcji) z SMC (koordynator akcji poszukiwawczo-ratunkowej), doskonalenie współdziałania statków ratowniczych z BSR i MRCK podczas poszukiwań na morzu, ocena stanu poszkodowanych i postępowanie w wybranych stanach zagrożenia życia (krwotoki, złamania, oparzenia, hipotermia) oraz przygotowanie poszkodowanych do ewakuacji drogą morską i powietrzną.

Wspólne ćwiczenia jednostek SAR -u w Dziwnowie

fot. SAR Dziwnów

Wspólne ćwiczenia jednostek SAR -u w Dziwnowie

fot. SAR Dziwnów

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami. ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■