POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [17.12.2022, 22:37:41] • Wolin

Na widok takich rachunków każdemu zrobi się gorąco

Na widok takich rachunków każdemu zrobi się gorąco

fot. ikamien.pl

Koszty oświetlania ulic czy ogrzewania gminnych obiektów poszybowały do nieznanych dotąd poziomów. Gmina Wolin szuka więc oszczędności. By plan się powiódł, spełniony musi być jednak jeden warunek.

W ubiegłym roku, za zużytą energię elektryczną w swoich lokalach i obiektach gmina Wolin płaciła miesięcznie 15 351,90 zł brutto. Obecnie, uważajcie: to już 46 945,22 zł brutto!

Rok temu miesięczne rachunki za oświetlanie ulic opiewały na kwotę 14 131,71 zł brutto. Teraz na widok rachunku nawet w biały dzień każdemu zrobiłoby się ciemno przed oczami. Miesięcznie na oświetlenie dróg trzeba wydać… 57 485,99 zł brutto!

Gmina próbuje się ratować szukając oszczędności.

Jak poinformował nas zastępca burmistrza Wolina, Jarosław Mikołajczyk, obniżeniu zużycia energii na oświetleniu drogowym, w obiektach i lokalach gminnych służyć ma zastosowanie systemu kaskadowego. Kolejny krok, by obniżyć koszty, to zminimalizowanie zużycia gazu.

Zgodnie z ogólnymi wymaganiami dla budynków użyteczności publicznych w pomieszczeniach mają być utrzymane minimalne temperatury.

- Oszczędności w zużyciu energii i gazu wynikające z tych założeń zamierzamy osiągnąć w wysokości około 30% - zapowiada Jarosław Mikołajczyk.

Zaraz jednak zastrzega, że będzie to możliwe przy... niezmiennych cenach w 2022 r.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [19.12.2022, 08:53:56] • [IP: 37.248.214.***]

Dzieci w szkołach marzną, chorują przez to na potęgę, a przy urzędzie gminy świateł i światełek nawalone ze aż wstyd. Zaczęli by oszczędzać od siebie a nie na najmłodszych mieszkańcach.

Gość • Niedziela [18.12.2022, 23:56:32] • [IP: 45.141.1.***]

Oszczędności na szkołach zimno. Tak naprawdę to na naszych dzieciach, które chorują.

Gość11 • Niedziela [18.12.2022, 19:31:08] • [IP: 31.0.79.***]

Pewnie pogaście wszystko na tym Wolinie mam nadzieję że któregoś z was trafię na nieoświetlonych przejściach dla pieszych bo ja akurat w tym momencie zgaszę światła w samochodzie, powiem że oszczędzam🤣

Gość • Niedziela [18.12.2022, 19:06:30] • [IP: 37.249.211.**]

Na remontowanych ulicach w centrum miasta już od 2 miesięcy nie palą się lampy!! Proszę sobie wyobrazić brak drogi, brak chodnika, materiały budowlane nie wbudowane porozstawiane na około a przy tym wszystkim brak oświetlenia!! O wypadek w takich warunkach nie trudno. Osoby starsze chodzą wieczorami do kościoła, dzieci rano do szkoły a popołudniem na zajęcia pozalekcyjne. Nie wszyscy mają samochody. Ja rozumiem oszczędność ale może chociaż co druga lampa?! Prosimy o zrozumienie.

Gość • Niedziela [18.12.2022, 18:47:08] • [IP: 37.47.164.***]

Się obudzili teraz? Będzie na co zganiać, to pewnie wina Jasiewicza 🤣🤣

Gość • Niedziela [18.12.2022, 16:45:20] • [IP: 37.248.159.***]

CZARNO TO WIDZĘ!!

Gość • Niedziela [18.12.2022, 14:55:52] • [IP: 45.141.1.***]

Kawa byla? byla. Więc głosować i ufac

Gość • Niedziela [18.12.2022, 13:44:24] • [IP: 83.21.141.*]

Ten psełdo elektryk ma za sobą szfagta Jarka i siostrę Elkę ono żądzę gminą klan P...w

Rumun • Niedziela [18.12.2022, 13:41:01] • [IP: 77.253.20.***]

Macie teraz Pisiorów przez nich wszystko drożeje Donaldzie ratuj nasz kraj.

Gość • Niedziela [18.12.2022, 13:17:23] • [IP: 87.102.60.***]

Gmina Wolin to kumoterstwo

Gość • Niedziela [18.12.2022, 13:01:08] • [IP: 5.173.27.**]

No i co z tego

Sołtyska • Niedziela [18.12.2022, 10:07:43] • [IP: 37.47.177.***]

Ten elektryk nieudolny dawno powinien być na emeryturze. Z nim się porozumieć nie można zgłaszam mu lampę od miesięcy. Ale to wina władz że trzymają go i kryją jego niekompetencję. Niektóre lampy nawet w mieście nie świecą od 3 lat i nikt problemu nie widzi. Ja nie rozumiem, że wyborcom to nie przeszkadza.

Gość • Niedziela [18.12.2022, 07:29:26] • [IP: 37.248.253.*]

Czyli na ręke jest gminie, gdzie lampy od wielu miesięcy sie niepalą. Pomijam brak oświetlenia ulicy niedamira, remont czyli może oświetlenie sie pojawi na lato xd

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■