Od 1 stycznia do 30 września ubiegłego roku, za energię elektryczną w budynku Urzędu Miejskiego w Dziwnowie zapłacono 12 392 zł.
- W celu obniżenia kosztów energii, zainstalowano w budynku panele fotowoltaiczne, które funkcjonują od 1 października 2021 r. - informuje Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa. - Opłata za energię powinna być niższa, konkretne dane nie są znane, gdyż na dzień dzisiejszy nie wpłynęła jeszcze żadna faktura z Enea S.A.
Za 2021 r. ogólny koszt energii do oświetlenia ulic i funkcjonowania obiektów zarządzanych przez Urząd Miejski wyniósł 428 000 zł.
- Szacujemy, że za 2022 r. koszt energii elektrycznej może być wyższy ok. 3,4 razy w stosunku do roku ubiegłego – przyznaje burmistrz. - Gmina Dziwnów w wyniku przeprowadzonego w 2020 r. przetargu, miała podpisaną umowę na dostawę energii do 30 kwietnia 2022 r., według stawki 0,3038 zł/kWh. Obecnie, po przeprowadzeniu nowego przetargu na początku tego roku, od 1 maja 2022 r. do 30 kwietnia 2024 r. obowiązuje stawka 1,0320 zł/kWh.
Grzegorz Jóźwiak podkreśla, że - by obniżyć koszty energii elektrycznej - Gmina Dziwnów inwestuje sukcesywnie w energooszczędne oświetlenie. Oprawy typu LED są w nowo budowanym oświetleniu ulicznym. Wymienia się na nie także tradycyjne oprawy sodowe w stojących już lampach.
Część urzędników w Międzyzdrojach do wymiany. Ich nie można przeszkolić. To mocno wypaczony organizm, być może uboczny produkt komunizmu.
Nowe oszczędne oświetlenie to po jednej stronie jasno a po drugiej ciemno. Stare oświetlało dwie strony ulicy.
Międzyzdroje w d...e mają oszczędności większość lamp zapala się gdy słońce świeci ale kto bogatemu zabroni nie wiem czym to jest spowodowane brakiem nadzoru nad firmą zajmującą się oświetleniem problem był kilkanaście razy zgłaszany i nic
wyłączyć podwujne oświetlenie skwerku koło mariny na osiedlu rybackim dędą oszczędności