POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [04.10.2022, 19:14:31] • zachodniopomorskie

„Dni Otwarte Funduszy Europejskich” na Pomorzu Zachodnim

„Dni Otwarte Funduszy Europejskich” na Pomorzu Zachodnim

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Ciekawa oferta z Pomorza Zachodniego podczas „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” (7-9 października). Beneficjenci środków unijnych zapraszają do uczestnictwa w spotkaniach ze specjalistami, udziału w kreatywnych warsztatach czy do wspólnych spacerów po instytucjach kultury. W Internecie będzie można bezpłatnie zobaczyć np. spektakl „Z piekła do piekła” udostępniony przez Teatr Polski w Szczecinie.

#EUinmyregion. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych. Zaplanowane akcje odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online. Mieszkanki i mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą wybierać teraz spośród ponad dwudziestu propozycji, ale nie jest to zamknięty spis. Cały czas dodawane są nowe wydarzenia na stronie internetowej poświęconej akcji (www.dniotwarte.eu/).

- Inwestując mądrze każde euro z Funduszy Europejskich zmieniamy Pomorze Zachodnie. Informacje o źródle dofinansowania widoczne są w szpitalach, nowoczesnych pociągach, centrach nauki, przy wyremontowanych drogach, w przedszkolach i szkołach, ale i podczas różnego rodzaju szkoleń i konferencji. Przed nami kolejna perspektywa finansowa, która otwiera szansę na realizację nowych przedsięwzięć i działań - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Kulturalne propozycje
Do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem zapraszają beneficjenci Funduszy Europejskich, m.in. Muzeum Narodowe w Szczecinie czy Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. Goście będą mieli okazję zobaczyć: tworzącą się na trzech piętrach interaktywną wystawę stałą, budowane planetarium oraz taras widokowy z przepiękną panoramą na Wały Chrobrego. Ale to nie wszystko. Na ciekawe rozmowy Punkt Informacji Funduszy Europejskich zaprasza do dawnego kina „Delfin”, a obecnie sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego. Swoją propozycję przygotował też Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (m.in. zwiedzanie z przewodnikiem) czy Pałac w Siemczynie.

Dla dzieci i młodzieży interesująco zapowiada się wizyta w Stargardzkim Centrum Nauki Filary oraz Centrum Eureka w Drawsku Pomorskim, które organizuje warsztaty kreatywne, m.in. małego programisty czy druku 3D.

Natomiast dla osób, które zostaną w domu Teatr Polski w Szczecinie ma ciekawą propozycję online. Instytucja zaprasza 7 października na swoją stronę internetową, na transmisję spektaklu „Z piekła do piekła”. Szczegóły: target=_blank>dniotwarte.eu/przyklady/projectsbeneficjentexample/97

Ponadto podczas „Dni” będzie można porozmawiać ze specjalistami rynku pracy, którzy podpowiedzą jak przygotować profesjonalne CV czy dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej. Swoją wiedzą podzieli się też doradca energetyczny oraz osoby zajmujące się na co dzień ekonomią społeczną (OWES Koszalin).

„Dni Otwarte Funduszy Europejskich” odbędą się w terminie 7-9 października 2022 r. Wszystkie informacje na temat uczestnictwa w wybranych wydarzeniach znajdują się na stronie internetowej: https://dniotwarte.eu/wydarzenia. Aby zapoznać się z ofertą wystarczy w wyszukiwarce wybrać opcję „województwo zachodniopomorskie”.

Na stronie www.dniotwarte.eu/ znajdują się także materiały wideo relacjonujące warsztaty, wirtualne spacery czy webinary, przygotowane przez beneficjentów. Zbiór ten zawiera ponad 100 propozycji. Wydarzenia online są tu: dniotwarte.eu/przyklady

Ponadto na stronie akcji promocyjnej  znajdziemy filmy zgłoszone do konkursu „Bliżej niż myślisz”, gdzie także znajdują się realizacje mieszkańców naszego regionu. Poniżej linki do nich:
• Fundusze UE zmieniają transport w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym;
dniotwarte.eu/lista-projektow-internautow/project/116
• Fundusze Europejskie w Szczecinie;
dniotwarte.eu/lista-projektow-internautow/project/85
• Trzebiatów - miasto słonia;
dniotwarte.eu/lista-projektow-internautow/project/72
• Prace konserwatorsko-restauratorskie w Kolegiacie pw. N.M.P. Królowej Świata w Stargardzie; dniotwarte.eu/lista-projektow-internautow/project/71

Koordynatorem Dni Otwartych jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy zaangażowaniu urzędów marszałkowskich i instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce.

Dotychczasowe unijne wsparcie pozwoliło na przeprowadzenie tysięcy działań widocznych w każdej sferze życia od transportu i turystyki poprzez zdrowie po szerokie działania społeczno-gospodarcze. Obecnie trwają negocjacje nowego programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego” wartego ponad 7 miliardów zł!

Emilia Wolf
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [06.10.2022, 20:39:11] • [IP: 31.0.42.***]

Spektakl, Z piekła do piekla"na czasie.Chca zamydlić ludziom oczy.Brak kasy na dodatki. Jestem w sytuacji takiej że prawdopodobnie niedostane dodatku węglowego bo sasiad który mieszka u góry złożył pierwszy wniosek o dotacje. Podatki osobno płacimy, dwa piece dwie całkiem osobna rodziny.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Grębowo: Dnia 25 na 26 trwały poszukiwania 25-letniego mężczyzny. Przed godziną 3:00 mężczyzna został odnaleziony przez policję ■ Wolin: W piątek o godz. 15:30 odbędzie się otwarcie przebudowanej ul. Marii Konopnickiej (rondo przy ul. Marii Konopnickiej, Mostowej, Słowackiego) ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Już wiadomo, kto ściągnął Sylwię Sobolewską do kamieńskiego PGK. Za tym tajemniczym transferem stoi sam prezes! ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ W sobotę, 15 października 2022 r. w Pyrzycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowało prawie 200 zawodników z ponad 20 klubów. W zawodach uczestniczył klub sportowy UKS Gimsport Międzyzdroje. Klub reprezentowany był przez Oliwię Cisowską, która po zaciętych walkach na macie wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy Oliwia i życzymy dalszych sukcesów ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■