POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [20.09.2022, 09:59:11] • zachodniopomorskie

25 lat Północnej izby Gospodarczej w Szczecinie. Świętujemy podczas I edycji Baltic Economic Congress

25 lat Północnej izby Gospodarczej w Szczecinie. Świętujemy podczas I edycji Baltic Economic Congress

fot. Organizator

Północna Izba Gospodarcza rodziła się jako oddolna inicjatywa stworzona przez grupę aktywnych ludzi biznesu. Najpierw było ich zaledwie kilkunastu, ale czuć było potrzebę, by na wolnym rynku powstawały zrzeszenia wspierające działalność przedsiębiorców. Potem ilość firm rosła, powstawały oddziały terenowe, a Izba stawała się organizacją otoczenia biznesu, której opiniotwórczość miała wielkie znaczenie nie tylko dla władz samorządowych, ale i centralnych. Punktem zwrotnym w rozwoju Izby w ostatnich latach była pandemia COVID-19, która sprawiła, że instytucje wspierające przedsiębiorców stały się potrzebne jak nigdy wcześniej.

25 lat, jak jeden dzień. Północna Izba Gospodarcza to dzisiaj największa organizacja otoczenia biznesu w regionie

Misją działań Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie - największej organizacji samorządu gospodarczego w Polsce jest działanie i tworzenie warunków na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Od 25 lat organizacja wspiera inicjatywy gospodarcze, promuje współpracę w ujęciu międzyregionalnym oraz międzynarodowym, a także aktywnie uczestniczy w środowiskach opiniotwórczych.

- Jesteśmy organizacją, która za cel stawia sobie rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego oraz bycie głosem przedsiębiorców w najtrudniejszych sprawach. Jesteśmy tam, gdzie potrzebna jest pomoc. W ostatnich latach wystosowaliśmy kilkadziesiąt pism i apelu do Rządu oraz samorządów. Miarą naszej skuteczności jest to, że wiele z nich spotkało się z dobrym przyjęciem, a nasz głos został wzięty pod uwagę – mówi Hanna Mojsiuk. Jako przykład Prezes podaje nasz apel nadodrzański. Jako jedna z nielicznych organizacji gospodarczych wstawiliśmy się za przedsiębiorcami, którzy ucierpieli na skutek katastrofy ekologicznej w Odrze.

- Izba to nie tylko instytucja opiniotwórcza, ale i stawiająca na networking, relacje i rozwój regionalny. Organizujemy spotkania i szkolenia. Od 2021 roku jesteśmy gospodarzem Unii Izb Odry i Łaby, co pozwala na jeszcze szersze podjęcie tematów gospodarczych ważnych dla Pomorza Zachodniego – dodaje Hanna Mojsiuk.

Izba zrzesza obecnie ponad 1300 firm z całego regionu. Aktywnie działają oddziały terenowe w Wałczu, Choszcznie, Koszalinie, Świnoujściu, Myśliborzu oraz w Dębnie. Przy Izbie działa również Klaster Budowlany, Klaster Hotelarski oraz Klub Kobiet. – Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zespół Izby. Bardzo wszystkim dziękuje za pracę i za zaangażowanie – mówi Hanna Mojsiuk.

Debaty plenarne, wielka gala i honorowanie najlepszych przedsiębiorców!


Pierwszy dzień Jubileuszu 25 - lecia Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie rozpocznie międzynarodowy Baltic Economic Congress, którego celem jest dyskusja, wymiana poglądów, poznanie najnowszych trendów gospodarczych oraz identyfikacja szans i zagrożeń rozwoju przedsiębiorstw. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie uroczysta Gala Jubileuszu 25 - lecia Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. To doskonała okazja, aby podsumować dotychczasową działalność naszej organizacji, jej wieloletnie działania i pracę na rzecz przedsiębiorców.

Baltic Economic Congress – ceremonia otwarcia od godziny 9:30. (Opera na Zamku) . Gala Północnej Izby Gospodarczej – start 19:30 (Opera na Zamku). - To doskonała okazja, aby podsumować dotychczasową działalność naszej Organizacji, jej wieloletnie działania i pracę na rzecz przedsiębiorców. Podczas wieczornej Gali poznamy laureatów Konkursu Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego. Ponadto, tego wieczoru zostaną wręczone wyjątkowe wyróżnienia – Buławy Nestora Przedsiębiorczości Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Nagrodę otrzymują wybitne osobistości, które całym swoim życiem pokazują, że sukces i droga na sam szczyt naznaczona jest ogromną pracą, zaangażowaniem i hartem ducha. W części artystycznej specjalnie dla naszych gości wystąpi Piotr Cugowski oraz Chór Don Diri Don – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.
Drugi dzień kongresu start o 10:00 (Opera na zamku). Drugi dzień rozpocznie „power-speech” Roberta Korzeniowskiego oraz kolejne panele dyskusyjne.

Michał Kaczmarek
Rzecznik Prasowy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■