POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [18.09.2022, 21:01:19] • Wapnica

Dzień Sąsiada w Wapnicy

Dzień Sąsiada w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Sołectwa zaprosiły na trzeci festyn pod nazwą ,, Dzień Sąsiada'', który odbył się w 17.09.2022 w Wapnicy. Wstęp był wolny.

Na każdego czekały przysmaki: gorąca zupa gulaszowa, kukurydza, wata czy kiełbaska z ogniska. Amatorzy słodkości mogli skosztować pysznych domowych ciast przygotowanych przez mieszkańców sołectw. Strażacy z OSP Lubin bardzo aktywnie włączyli się w zorganizowanie tej imprezy.

Dzień Sąsiada w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Były liczne gry i zabawy dla dzieci. W wyznaczonym miejscu odbywał się pchli targ. Dużym powodzeniem cieszyło się edukacyjne stoisko Wolińskiego Parku Narodowego.

Dzień Sąsiada w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Uczestnicy otrzymali prezenty. Najbardziej cieszyły się kolorowe wrzośce. Przy muzyce i ognisku z pieczoną kiełbaską świetnie się bawili sąsiedzi nie tylko z Wapnicy.

Dzień Sąsiada w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Głodni mogli się najeść- gęsta zupa gulaszowa mocno przyprawiona była hitem tego spotkania. Duże wzięcie miała tawerna u Pana Krzysia.

Dzień Sąsiada w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzień Sąsiada w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Paweł • Wtorek [20.09.2022, 17:26:51] • [IP: 37.248.168.***]

Co za denna impreza coś ala stypa same sztywniaki

Gość • Wtorek [20.09.2022, 17:06:19] • [IP: 37.47.131.***]

Super, bardzo sympatyczna i klimatyczna impreza, szkoda że u nas nie ma takiego" Dnia Sąsiada"

Gość • Wtorek [20.09.2022, 00:37:04] • [IP: 5.173.27.***]

Impreza, impreza. Dj kobiety namierza.

Pogodna • Poniedziałek [19.09.2022, 11:23:42] • [IP: 83.21.125.**]

Fajnie spędzony czas w gronie bliższych i dalszych sąsiadów. Moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Brawa i podziękowania dla naszych sołtysów.

Gośćxxl • Poniedziałek [19.09.2022, 08:19:49] • [IP: 83.20.217.***]

Super swietna sprawa inne solectwa moga brac tylko przyklad

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie dodatkowa karetka z ratownikami medycznymi. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie. Znajdziemy w nich więc m.in. defibrylator, respirator czy autopuls czyli platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej ■ Rusza budowa Aquaparku w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku. Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, Spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. Inwestor, Grupa Deweloperska Prestige, powierzyła projekt uznanym architektom z 4Developments. Koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln PLN. ■ Wysyp owadów w Lubinie - to prawdziwa masakra dla mieszkańców i turystów. Wszystko zaczęło się od ciepłej i słonecznej pogody, która sprzyja rozmnażaniu się insektów. Okoliczne rozlewiska i Park Narodowy Woliński to idealne miejsca dla tych małych stworzeń, które żyją tylko kilka dni. Mieszkańcy i turyści, którzy przyjechali do Lubina, gminy Międzyzdroje, muszą radzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami wysypu jętek. Owady te zasiedlają tereny mieszkalne, co powoduje, że ludzie czują się osaczeni przez niezliczoną ilość insektów ■ Szalony Tydzień Bibliotek rozpoczynamy już 6 maja 2023 r. o godz. 10.00 akcją „Książki uciekły z biblioteki – znajdź je!". Na terenie Międzyzdrojów zostaną ukryte książki. Wystarczy pobierać mapkę, znaleźć książki i zabrać je do domu, następnie zrobić zdjęcie z „czytelniczego śledztwa" i wysłać do na adres mailowy: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com ■ W Międzyzdrojach paliła się osobówka. Ogień ugasili strażacy z Lubina i Kołczewa. W centrum Międzyzdrojów doszło do pożaru. Ogień pojawił się w zaparkowanym przy jednej z ulic osobowym fordzie. Jak się okazało w samochodzie doszło do pożaru komory silnika. Na miejsce przyjechali strażacy. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z OSP Lubin oraz OSP Kołczewo. - Po dogaszeniu komory silnika i sprawdzeniu pojazdu zakończyliśmy nasze działania i obie Jednostki udały się do swoich strażnic - poinformowało OSP Kołczewo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 kwietnia po godzinie 13:00 ■