POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [06.09.2022, 12:55:29] • Międzyzdroje

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Wakacje już się skończyły lecz w sobotę 3 września br. nie czuliśmy, że lato nieuchronnie dobiega końca. Międzyzdroje witały wszystkich w tym dniu słoneczną pogodą, lekką nadmorską bryzą i temperaturą Bałtyku ok. 19 ºC. Gorąca atmosfera na Alei Gwiazd udzieliła się wszystkim obecnym.

Równo w samo południe wystartowało „Pożegnanie lata z Radiem Szczecin”. Imprezę przy współpracy z MDK, Biblioteką Miejską, KS Fala i LGR Zalew Szczeciński rozpoczęliśmy od Narodowego Czytania, które przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Nauczyciele oraz zaproszeni przedstawiciele jednostek gminnych wprowadzili słuchaczy w świat nadprzyrodzony i tajemniczy czytając z podziałem na role „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Reżyserem Narodowego Czytania pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Międzyzdrojach była nauczycielka historii Dorota Sielewicz, a warto wspomnieć, że rola Mefistofila przypadła Burmistrzowi Międzyzdrojów Mateuszowi Bobkowi.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Na Alei Gwiazd wspólnie przygotowaliśmy prawdziwy raj dla dzieci. W miasteczku Radia Szczecin największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek maluchom, można tu było poczuć się np. jak księżniczka Elza. Dzieci budowały konstrukcje z patyczków, grały w piłkę i strzelały z łuku. Gmina Międzyzdroje przygotowała stoisko promocyjne oraz animacje dla dzieci. Prawdziwym hitem okazał się „festiwal baniek mydlanych”, które to przy sprzyjających warunkach duże i małe puszczały zarówno dzieci jak i dorośli.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Tor przeszkód i zabawy z piłką przy olbrzymim darcie stanowiły alternatywę dla dzieci starszych. A kto chciał się trochę poruszać miał okazję, bo o godz. 14:00 międzyzdrojska grupa Alifitness z trenerką Alicją zaprosiły w rytmach latino do wspólnego zumbowania. Imprezę zakończył recital duetu Jackpot ze Szczecina.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Małżeństwo Maciej i Katarzyna Kazuba to finaliści 10-edycji programu Must be the Music, którzy przenieśli nas w nostalgiczny świat polskiej piosenki. Można było usłyszeć i zanucić piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, czy Krystyny Prońko.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Jak śpiewała Zdzisława Sośnicka” „Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą, czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów”!

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wybory samorządowe odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia 2024 r. Taki scenariusz nakreślił w sobotę marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia ■ Stań przed kamerą w serialu „HEWELIUSZ”: Casting w Świnoujściu. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: adam@mkmstudiofilm.pl z dopiskiem "MORZE". Do zgłoszenia należy dołączyć imię i nazwisko, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki oraz numer telefonu. Dołącz do Nas! ■ Zapraszamy Państwa w sobotę 16 grudnia br. na Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny. Rozpoczynamy o godz. 10:30 przedstawieniem dla dzieci pt. Kosmiczne Święta. Świąteczny spektakl animacyjny opowiada historię dwóch kosmicznych przyjaciół, którzy przez przypadek trafiają na planetę Ziemia... Co dalej z tego wyniknie dowiedzą się dzieci obecne na spektaklu w Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!! Wstęp wolny. Po spektaklu przenosimy się do amfiteatru miejskiego, gdzie od godz. 12:00 rusza jarmark świąteczny. Przy promenadzie przed Międzynarodowym Domem Kultury ustawimy choinkę miejską, którą można będzie przystroić własnoręcznie wykonanymi podczas jarmarku ozdobami i powiesić na świątecznym drzewku prosto z wysięgnika, który zapewni nam Enea. Nie zabraknie stoisk ze sprzedażą ozdób świątecznych oraz dań wigilijnych. Jak co roku dzięki Nadleśnictwu Międzyzdroje, każdy będzie miał okazję zakupić choinkę. Zapraszam Państwa również na degustację dań wigilijnych, które przygotujemy specjalnie dla uczestników jarmarku oraz program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci. Mam nadzieję, że poczujemy wszyscy magię świąt i będziemy się wspólnie dobrze bawić ■