POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [06.09.2022, 12:55:29] • Międzyzdroje

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Wakacje już się skończyły lecz w sobotę 3 września br. nie czuliśmy, że lato nieuchronnie dobiega końca. Międzyzdroje witały wszystkich w tym dniu słoneczną pogodą, lekką nadmorską bryzą i temperaturą Bałtyku ok. 19 ºC. Gorąca atmosfera na Alei Gwiazd udzieliła się wszystkim obecnym.

Równo w samo południe wystartowało „Pożegnanie lata z Radiem Szczecin”. Imprezę przy współpracy z MDK, Biblioteką Miejską, KS Fala i LGR Zalew Szczeciński rozpoczęliśmy od Narodowego Czytania, które przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Nauczyciele oraz zaproszeni przedstawiciele jednostek gminnych wprowadzili słuchaczy w świat nadprzyrodzony i tajemniczy czytając z podziałem na role „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Reżyserem Narodowego Czytania pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Międzyzdrojach była nauczycielka historii Dorota Sielewicz, a warto wspomnieć, że rola Mefistofila przypadła Burmistrzowi Międzyzdrojów Mateuszowi Bobkowi.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Na Alei Gwiazd wspólnie przygotowaliśmy prawdziwy raj dla dzieci. W miasteczku Radia Szczecin największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek maluchom, można tu było poczuć się np. jak księżniczka Elza. Dzieci budowały konstrukcje z patyczków, grały w piłkę i strzelały z łuku. Gmina Międzyzdroje przygotowała stoisko promocyjne oraz animacje dla dzieci. Prawdziwym hitem okazał się „festiwal baniek mydlanych”, które to przy sprzyjających warunkach duże i małe puszczały zarówno dzieci jak i dorośli.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Tor przeszkód i zabawy z piłką przy olbrzymim darcie stanowiły alternatywę dla dzieci starszych. A kto chciał się trochę poruszać miał okazję, bo o godz. 14:00 międzyzdrojska grupa Alifitness z trenerką Alicją zaprosiły w rytmach latino do wspólnego zumbowania. Imprezę zakończył recital duetu Jackpot ze Szczecina.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Małżeństwo Maciej i Katarzyna Kazuba to finaliści 10-edycji programu Must be the Music, którzy przenieśli nas w nostalgiczny świat polskiej piosenki. Można było usłyszeć i zanucić piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, czy Krystyny Prońko.

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Jak śpiewała Zdzisława Sośnicka” „Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą, czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów”!

Pożegnanie lata z Radio Szczecin

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■