POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [06.09.2022, 08:25:02] • Międzyzdroje

Zaproszenie na uroczystości z okazji na 75-lecie działalności harcerskiej w Międzyzdrojach

Zaproszenie na uroczystości z okazji na 75-lecie działalności harcerskiej w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Szanowny Mieszkańcu, Druhno, Druhu, Zuchenko i Zuchu! Związek Harcerstwa Polskiego w Międzyzdrojach to organizacja młodzieżowa z wieloletnią tradycją. Powstała w 1947 roku, a więc istnieje już od siedemdziesięciu pięciu lat. W dniu 10 września 2022 roku chcielibyśmy uczcić ten szacowny jubileusz spotkaniem wszystkich pokoleń mieszkańców Międzyzdrojów, dawnych druhen, druhów oraz zuchów działających na przestrzeni lat i aktualnie działających w harcerstwie zuchów, harcerzy oraz instruktorów. Dlatego uszykowaliśmy dla Państwa sporo atrakcji na terenie budynku dawnej szkoły, który znajduje się przy ul. Kolejowej 33 w Międzyzdrojach i zapraszamy od godziny 11:00 na spotkanie po latach.

Po oficjalnej części jubileuszu, czyli apelu harcerskim i odsłonięciu pamiątkowej tablicy, pragniemy, aby było to bardziej harcerskie spotkanie w gronie rodzinny, jaką jest przecież harcerska brać.

Zachęcamy do zgłoszenia udziału w Harcerskim Starcie, czyli w Rodzinnej Grze po Międzyzdrojach, gdzie będzie można wygrać naprawdę wartościowe nagrody!
Regulamin Rodzinnej Gry po Międzyzdrojach znajduje się na stronie internetowej Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP pod adresem: https://swinoujscie.zhp.pl/regulamin-gry-rodzinnej.pdf

Zaproszenie na uroczystości z okazji na 75-lecie działalności harcerskiej w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Ponadto w programie jubileuszu zaplanowano otwarcie harcerskiej wystawy upamiętniająca 75 lat harcerskiej działalności w Międzyzdrojach, odbędzie się poczęstunek dla gości, prezentacja stoisk partnerów współpracujących z międzyzdrojskim harcerstwem oraz na podsumowanie uroczystości harcerskie ognisko obrzędowe i seans filmowy.

Harcerski Jubileusz odbywa się pod Patronatem Honorowym Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka.

Szanowny Mieszkańcu, Druhno, Druhu, Zuchenko i Zuchu przyjdź, przyjedź, przenieś się do wspaniałych czasów, gdy byłeś w drużynie, przekonaj się, co słychać u dawnych kolegów i drużynowych. Powróć na chwilę do harcerskiej przeszłości.

Czuj! Czuwaj!
Komenda X Szczepu „Gniazdo” ZHP
w Międzyzdrojach


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od 3 października 2023 r. klienci w sprawach emerytur i rent będą mogli skorzystać z pomocy pracownika ZUS we wtorki i czwartki, w godz. 8.00 - 15.00. Ekspert ZUS będzie dyżurował w Urzędzie Miejskim, przy pl. Ratuszowym 1 w Międzyzdrojach. Ponadto przypominamy, że najbliższa placówka ZUS, która obsługuje klientów w pełnym zakresie, działa w Świnoujściu, przy ul. Piastowskiej 63. W poniedziałek w godz. 8.00 - 17.00, wtorek - piątek w godz. 8.00 - 15.00. Zachęcamy do załatwiania swoich spraw bez wychodzenia z domu i umówienia się na e-wizytę, czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS. Kliencie mogą też skorzystać z aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) albo telefonicznie - 22 560 16 00. ■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■