POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.08.2022, 21:47:35] • Gmina Dziwnów

Woda pitna jest pod stałym nadzorem

Woda pitna jest pod stałym nadzorem

fot. ikamien.pl

Skażenie Odry nie ma żadnego wpływu na ujęcia wody dla gminy Dziwnów – zapewnia Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Katastrofa na Odrze każe zapytać o stan wody pitnej. Na początek informacje z gminy Dziwnów.

Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie zapewnia, że stan wody pitnej na ujęciach jest pod stałym nadzorem zarówno Spółki jak i Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim. Próbki wody do badań pobierane są przez Spółkę jak i PSSE zgodnie z harmonogramem.

- Obecne badania nie wskazują jakichkolwiek zmian wody z ujęć – informuje prezes. – Woda spełnia wszelkie wymogi wynikające z przepisów.

Czy skażenie Odry może mieć jakiś wpływ na stan wody pitnej w Dziwnowie?

- Ujęcia wody dla gminy Dziwnów (ujęcie Strzeżewo, Łukęcin i Kołczewo) są ujęciami wód podziemnych. Woda pobierana jest z głębokości kilkudziesięciu metrów poniżej poziomu gruntu. Nie są to ujęcia powierzchniowe – odpowiada Sebastian Mamzer. – Stąd skażenie Odry nie ma żadnego wpływu na ujęcia wody dla gminy Dziwnów.

Prezes dodaje, że ujęcia znajdują się w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Odry.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [13.08.2022, 13:55:44] • [IP: 5.173.29.***]

A co z Wolinem?? Ja nie wierzę tym chachmęciarzom z MPGiK

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 do nowej siedziby, która mieści się na Placu Ratuszowym 1 na wernisaż prac Pani Krystyny Marzec ■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Jednostka OSP Jarszewo została wezwana na obwodnicę Kamienia Pomorskiego. Tam znajdował się samochód, który wypadł z drogi. Kierowca nie doznał obrażeń. - Zdarzenie 54/2022 22.09.2022r., godzina 06:48 zostaliśmy zadysponowani na obwodnicę Kamienia Pomorskiego nieopodal miejscowości Rzewnowo, gdzie kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z zakrętu, wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało - dowiadujemy się z FB ■ W dniu 16.09.2022r. W okolicach Rossmana W Kamieniu Pomorskim zagubiono kluczyki do samochodu volkswagen golf. Telefon kontaktowy: 506872531 ■ Dnia 25.09.2022 pojawi się odcinek telewizyjny na Polsacie z udziałem panny młodej, która pochodzi z Chodzieży a Pan młody pochodzący z Kamienia Pomorskiego. Odcinek był nagrywany w Chodzieży i okolicach. Program nazywa się "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" - niedziela 25.09.2022 o godz 17:45. W odcinku będzie ukazany piękny różowy bus stojący na płycie rynku, w którym odbywała się metamorfoza Panny młodej ■